Mistrzostwa Polski w Ptaszkowej – podsumowanie weekendowej rywalizacji

5 i 6 października w położonej niedaleko Grybowa miejscowości Ptaszkowa zostały rozegrane finałowe zawody z cyklu Pucharu Polski na nartorolkach. Zawodnicy rywalizowali jednocześnie o nartorolkowe Mistrzostwo Polski. Pierwszy dzień rywalizacji upłynął pod znakiem biegów na 5 kilometrów, a drugiego dnia biegacze mierzyli się w sprincie stylem dowolnym.

Start sobotniego biegu odbył się w Grybowie. W kategorii seniorów zwyciężył Adrian Cheba, a tytułem nartorolkowej mistrzyni Polski na dystansie 5 kilometrów może pochwalić się Kamila Boczkowska. Warto odnotować, że na starcie biegu pojawiło się jedynie czterech biegaczy i pięć biegaczek, a zatem frekwencja nie dopisała.

Najlepszym juniorem okazał się Wojciech Wojtyła, a w kategorii juniorów młodszych wygrali Anna Berezecka i Piotr Sobiczewski. W gronie młodzików nie było mocnych na Zuzannę Fujak i Szymona Bełza.

Wyniki biegu na 5 kilometrów: Seniorzy Seniorki 

W niedzielę kibice zgromadzeni w Ptaszkowej ujrzeli na starcie Macieja Staręgę. Zawodnik, który ma w swoim dorobku miejsce w najlepszej “10” Mistrzostw Świata w sprincie, był murowanym faworytem. Nie zawiódł oczekiwań fanów,zdecydowanie wygrywając. Drugi tytuł Mistrzyni Polski wywalczyła Kamila Boczkowska, wśród juniorów natomiast wygrał Grzegorz Zawada. Najlepszymi młodzikami ponownie okazali się Fujak i Bełz, a w gronie juniorów młodszych złoto w sprincie wywalczyli Kinga Mareczek i Piotr Sobiczewski.

Wyniki sprintu: Seniorzy Seniorki

źródło: skipol.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.