Mistrzostwa Polski w biathlonie za nami

fot. biathlonews.com
fot. biathlonews.com

W miniony weekend w Dusznikach Zdroju odbyły się Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Na Jamrozowej Polanie zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprincie oraz biegu na dochodzenie.

W sobotę odbyła się rywalizacja sprinterska. Kobiety walczyły na dystansie 7,5 km. Mistrzynią Polski została Patrycja Hojnisz, która na metę dotarła z czasem 19:19.2. Srebrny medal zdobyła Krystyna Guzik, która do zwyciężczyni straciła 15,7 s. Na najniższym stopniu podium stanęła druga sióstr – Monika Hojnisz (+35 s).

Wśród mężczyzn na dystansie 10 km tytuł Mistrza Polski zdobył Grzegorz Guzik. Na drugim miejscu z ponad 26 sekundową stratą znalazł się Mateusz Janik. Brązowy medal zdobył Krzysztof Pływaczyk (+27,5 s).

Pełne wyniki sprintu

W niedzielę biathloniści rywalizowali w biegu na dochodzenie. W rywalizacji pań na dystansie 10 km najlepsza okazała się Krystyna Guzik (28:30.2), która na trasę wybiegła z 16 sekundową stratą do Patrycji Hojnisz. Srebrny medal przypadł Monice Hojnisz, która ostatecznie do Guzik straciła 33,8 s. Trzecie miejsce zajęła mistrzyni w sprincie – Patrycja Hojnisz.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 12,5 km. Najlepiej spisał się junior – Mateusz Janik, który na trasę wybiegł 27 sekund po Grzegorzu Guziku. Drugie miejsce zajął Krzysztof Pływaczyk, który stracił do zwycięzcy 8,3 s. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Szczurek.

Pełne wyniki biegu na dochodzenie

źródło: biathlon.com.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.