Mistrzostwa Norwegii bez Johannesa Klaebo

fot: M. Rudzińska

fot: M. Rudzińska

Johannes Hoesflot Klaebo nie wystartuje w rozpoczynających się jutro w Konnerud mistrzostwach Norwegii. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nie jest bowiem w pełni sił i według trenera kadry nie jest gotowy na walkę na najwyższym poziomie.

Przerwa w Pucharze Świata w biegach narciarskich nie oznacza odpoczynku dla reprezentantów Norwegii, którzy 30 stycznia rozpoczną zmagania o medale krajowego czempionatu. W Konnerud pojawi się niemal cała czołówka, ale na liście startowej zabraknie najlepszego sprintera świata Johannesa Hoesflota Klaebo, który jeszcze kilka dni temu zapowiadał swój występ w tej imprezie.

Z informacji przekazywanych norweskim mediom przez trenera kadry wynika bowiem, że 23-letni biegacz, triumfator ubiegłotygodniowego sprintu w Oberstdorfie, nie jest w pełni sił i potrzebuje teraz czasu na regenerację. Po niedzielnym biegu Norweg przyznał nawet, że mimo zwycięstwa nie czuł się zbyt dobrze na trasie. – Ważne jest, aby miał teraz kilka dni spokojniejszych ćwiczeń, żeby zdołał wrócić do pełni sił. Musimy wziąć pod uwagę sygnały, które daje ciało – tłumaczy Eirik Nossum.

Według dziennikarzy norweskiego Adressa.no Klaebo zaraz po powrocie do kraju udał się na badania krwi, aby wyjaśnić przyczyny gorszego samopoczucia.

Źródło: TV2, Adressa.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.