Mistrzostwa Niemiec: Wyborna forma Markusa Eisenbichlera. To był nokaut

Markus Eisenbichler zdominował konkurs mistrzostw Niemiec na dużej skoczni w Oberstdorfie. Złoty medalista czempionatu w Seefeld był o blisko 20 punktów lepszy od drugiego Martina Hamanna. Karl Geiger zdobył brązowy medal.

Audiarena w Oberstdorfie była dzisiaj miejscem rozgrywania mistrzostw Niemiec na dużej skoczni. Bezsprzecznie najlepszym skoczkiem został Markus Eisenbichler. Mistrz świata decydujące działo wysunął już w pierwszej serii, kiedy uzyskał aż 140,5 metra. Nikt inny nie był nawet w stanie zbliżyć się do tej granicy. W finałowej rundzie Eisenbichler lądował 1,5 bliżej, ale to i tak pozwoliło mu na pewną wygraną. Jako jedyny przekroczył notę 300 punktów (300,2).

Srebrny medal wywalczył Martin Hamann. 23-latek w pierwszej serii uzyskał 135,5 metra, a w drugiej 6 metrów mniej. W efekcie do pierwszego miejsca stracił 17,8 pkt. Jeszcze większą stratę zanotował najlepszy Niemiec minionego sezonu zimowego – Karl Geiger. Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskiwał dzisiaj 130,5 oraz 131 metrów. To oznaczało 25,5 punktu mniej niż Markus Eisenbichler.

Na czwartej lokacje sklasyfikowany został Pius Paschke, któremu zapisano odległości 129,5 oraz 128,5 metra. Piąte miejsce zajął Severin Freund ze skokami na 129 oraz 124,5 m, a szóste Moritz Baer (129,5 m; 124 m). Wśród juniorów triumfował Claudio Haas.

Pełne wyniki

Stephan Leyhe odpuszcza kolejny sezon przez kontuzję

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj