Mistrzostwa krajowe w Rosji i Finlandii – podsumowanie weekendowej rywalizacji

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Przełom marca i kwietnia to dla krajów położonych na północy Europy idealny moment na rozegranie krajowych mistrzostw w biegach narciarskich. Nie inaczej jest w tym roku w Rosji i Finlandii – weekend upłynął pod znakiem biegów długodystansowych.

W Kononowskiej, położonej między europejską a azjatycką częścią Rosji, na starcie ostatniej konkurencji – biegu ze startu wspólnego stylem klasycznym, zabrakło większości czołowych biegaczy, na przykład Aleksandra Bolszunowa, Natalii Nieprajewej czy Anastasii Sedowej. Pod ich nieobecność złoty medal w biegu na 30 km stylem klasycznym kobiet zdobyła Aliza Żambałowa, przed Lidią Durkiną i Dianą Gołowan, a wśród panów, na dystansie 50 kilometrów najlepszy okazał się Maksym Wylegżanin. Doświadczony Rosjanin wyprzedził znanego z Pucharu Świata Ilię Semikowa, a brązowy medal przypadł Siergiejowi Ardaszewowi.

WYNIKI MISTRZOSTW ROSJI – 30 KM KOBIET

WYNIKI MISTRZOSTW ROSJI – 50 KM MĘŻCZYZN

Rywalizacja o miano najlepszego Fina na długim dystansie rozgrywała się w miejscowości Ainovaara. W biegu na 30 kilometrów stylem dowolnym kobiet najlepsza była faworytka – Krista Parmakoski. O niemal półtorej minuty wyprzedziła drugą Laurę Mononen, trzecia była Kerttu Niskanen. W zmaganiach panów bezdyskusyjnym zwycięzcą był Iivo Niskanen, drugi srebrny medal podczas imprezy zdobył Juho Mikkonen, trzeci był Joni Maeki. Kończący swoją bogatą w sukcesy karierę Matti Heikkinen uplasował się tuż za podium.

WYNIKI MISTRZOSTW FINLANDII – 30 KM KOBIET

WYNIKI MISTRZOSTW FINLANDII – 50 KM MĘŻCZYZN

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.