Mistrzostwa Czech: Staręga czwarty. Bury pierwszy wśród Juniorów

Kadra A – mix oraz kadra młodzieżowa w biegach narciarskich, gościnnie wystartowała w Mistrzostwach Czech w biegu na nartorolkach na dystansie 15 km techniką dowolną. Na czwartym miejscu w kategorii Open uplasował się Maciej Staręga. Pierwszy wśród Juniorów był Dominik Bury (9 kat. Open).

Na trasie biegowej Vesec koło Liberca, najlepsi biegacze narciarscy z Czech, a także z Polski rywalizują w Mistrzostwach tego kraju w biegu na nartorolkach. W dzisiejszej konkurencji był do pokonania dystans 15 km stylem dowolnym ze startu interwałowego. Nowym Mistrzem Czech został Martin Jaks, który na mecie zameldował się z czasem wynoszącym 30:50.7 sekundy. Srebrny medal powędrował na szyję Adama Fellnera, który do zwycięzcy stracił +48.1 sekundy. Na trzecim stopniu podium uplasował się Lukas Bauer (+50.1 sekundy).

Niestety, miejsca na podium zabrakło dla Macieja Staręgi. Polak z czasem wynoszącym 31:56.7 sekundy zajął czwarte miejsce. Następnym polakiem sklasyfikowanym w stawce był Dominik Bury, który najszybciej dotarł do mety w kategorii Junior. Bury do Jaksa stracił +2:05.4 sekundy i ostatecznie uplasował się na dziewiątej pozycji.

Miejsce 13 wywalczył Daniel Iwanowski (+2:39.2 sekundy). Konrad Motor (+2:48.1) i Paweł Klisz (+2:59.0 sekundy) zajęli miejsca odpowiednio 16 i 17. Kamil Bury (+3:21.1 sekundy) był 20.

Jan Antolec nie ukończył zawodów.

Pełne wyniki biegu na nartorolkach

Przypominamy, że czwarty zawodnik dzisiejszego konkursu – Maciej Staręga już 30 września o godz. 20:00 będzie gościem w “Audycji Stylem Klasycznym”. Więcej informacji pod tym linkiem.

Źródło: pzn.pl