Mistrzostwa Austrii: Schlierenzauer i Iraschko-Stolz najlepsi na normalnej skoczni

21:02, 26.09.2020 Angelika Uchacz

26 września 2020 roku miejsce miały Mistrzostwa Austrii w skokach narciarskich. Najlepsi byli Gregor Schlierenzauer oraz Daniela Iraschko-Stolz.

W piątek 25 września odbyły się pierwsze treningi przed Mistrzostwami Austrii. W sobotę na obiekcie o rozmiarze 109 metrów konkurowały panie. Najlepszą zawodniczką była Daniela Iraschko-Stolz. Skokami na 94,5 oraz 99,5 metra zapewniła sobie najwyższe miejsce na podium. Eva Pinkelnig dzięki próbom odległym na 97,5 oraz 98,5 metra znalazła się na drugiej lokacie. Jej strata do liderki wyniosła jedynie 4 punkty.  Na trzecim miejscu uplasowała się Sofie Sorschag. Zawodniczka z Villach oddała skoki na odległość 96 oraz 99 metrów.

Kilka chwil później o tytuł Mistrza Austrii zmagali się panowie. Zdecydowanym zwycięzcą był Gregor Schlierenzauer. Skoczek osiągnął odległości 107 oraz 108,5 metra. Tym samym uzyskał wynik o 7,3 punktu wyższy niż drugi w klasyfikacji Marcus Schiffner. Zawodnik UVB Hinzenbach skoczył na 105,5 oraz 104,5 metra. Podium dopełnił Jan Hoerl, który lądował na 104. oraz 103. metrze.

Marco Woergoetter uplasował się na czwartej lokacie. Zawodnik może mówić o wyjątkowym pechu, gdyż od zajęcia miejsca na podium dzieliło go jedynie 0,1 punktu. Clemens Aigner uplasował się na piątym miejscu, a tuż za nim znalazł się Michael Hayboeck. Clemens Leitner zajął siódmą lokatę, a Daniel Huber był ósmy. Tuż za nim zawody ukończył Manuel Fettner, a pierwsza dziesiątkę zamknął Thomas Lackner.

Pełne wyniki zawodów kobiet oraz mężczyzn znajdują się TUTAJ.

Źródło: sport.orf.at/informacja własna.