Mistrz świata z Östersund zakażony koronawirusem

Dmytro Pidruczny (fot. Milan Hutera)

Dmytro Pidruczny (fot. Milan Hutera)

Biathlonowy mistrz świata z Östersund w biegu pościgowym – Ukrainiec Dmitro Pidruczny – poinformował na swoim profilu na Instagramie, że uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa (COVID-19). 28-latek z tego powodu był zmuszony zrezygnować z występu w rozpoczynających się jutro zawodach City Biathlon w Wiesbaden.

Dmitro Pidruczny miał być jednym z uczestników nartorolkowej imprezy City Biathlon w Wiesbaden, ale Ukraińca nie zobaczymy na starcie tych prestiżowych zawodów. Mistrz świata z Östersund uzyskał bowiem pozytywny wynik testu na koronawirusa i teraz będzie zmuszony pauzować przez kilka tygodni, aby nie narażać innych na zakażenie. – Mój wyjazd do Wiesbaden i udział w wyścigu City Biathlon nie dojdzie do skutku. Dzisiaj uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19 i teraz muszę być w izolacji – napisał Ukrainiec na swoim profilu na Instagramie.

28-latek – jak wynika z jego słów – czuje się dobrze, nie ma żadnych niepokojących objawów i czeka na powrót do normalnych treningów wspólnie z resztą biahtlonowej kadry. – Czuję się świetnie, nie mam żadnych objawów. Mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości będę mógł rozpocząć treningi i kontynuować ćwiczenia razem z drużyną – czytamy na profilu Pidrucznego.

Dmitro Pidruczny nie jest pierwszym biathlonistą, który w ostatnim czasie miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Kilka dni temu o dwóch przypadkach informowali Francuzi, wśród których zakażenie potwierdzono u Fabiena Claude’a i Gilonne Guigonnat.

Źródło: Instagram / informacja własna