Mistrz świata w lotach znów skacze. Tande wrócił po kontuzji

Daniel Andre Tande po kontuzji doznanej w lutym i tygodniach przepracowanych na siłowni w końcu mógł powrócić do oddawania prób na skoczni. Norweski mistrz świata w lotach przyznaje, że chce już rywalizować. – Bardzo za tym tęsknię i czekam na zimę – powiedział.

Tande poprzedni sezon zaliczył do nieudanych. Norwegowi przepadła m.in. rywalizacja o medale mistrzostw świata. Jeszcze na początku okresu przygotowawczego skoczków 25-letni zawodnik mimo wysokiej mobilizacji i zdeterminowania nie wiedział, czy uda mu się powrócić do skakania i zbudować formę na sezon Pucharu Świata 2019/2020. Po trudnych momentach w jego karierze i wielu godzinach spędzonych wyłącznie na siłowni Daniel Andre Tande oddał swoje pierwsze skoki po przerwie. – Dobrze zrobiło mi się na sercu – przyznał po zakończeniu prób na obiekcie k-95 w Midtstubakken.

Mistrz świata w lotach z 2018 r. skoczył czterokrotnie i, jak przyznał, kontuzja nie dała mu się ponownie we znaki. – Wszystko było w porządku. Nic nie odczułem – potwierdził. Dla Tande początek przygotowań stanowił duży trud. Nie mógł szlifować swojej formy na skoczni, a jedynie wykonywał ćwiczenia zapewniające pełne wyleczenie doznanej podczas weekendu w Lahti kontuzji –Trudno było stać i patrzeć, jak koledzy skakali. Teraz jednak planuję w pełni uczestniczyć we wszystkich obozach przygotowawczych przez całą jesień. Mam nadzieję, że będę w czołówce, gdy nadejdzie zima – skomentował. Skoczek dodaje również, że nie może doczekać się startów i wygrywania z najlepszymi zawodnikami świata. – Bardzo za tym tęsknię i czekam na zimę. Jestem pewny, że wrócę – powiedział.

źródło: tv2.no/informacja własna

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.