Mistrz świata w lotach chory. Nagła zmiana w składzie Norwegów

Fot. Angelika Uchacz

Fot. Angelika Uchacz

Norwegowie zajmują obecnie trzecie miejsce w wyścigu o Puchar Narodów, tracąc do Niemców jedynie 27 punktów. W Willingen nie pojawi się jednak Daniel Andre Tande.

Norweski skoczek narciarski nie pojawi się na zawodach w Willingen, pomimo znalezienia się w oficjalnym składzie na ten weekend. Powodem jest… grypa. Trener Alexander Stoeckl zdecydował o pozostawieniu Daniela Andre Tande w ojczyźnie. Poinformował o tym za pośrednictwem Norweskiego Związku Narciarskiego.

Przypomnijmy, że Tande zmagał się z kontuzją kostki po zawodach w Klingenthal, a jeszcze wcześniej z chorobą autoimmunologiczną. Pechowy Norweg, gdy już wszystko wydawało się iść w dobrą stronę, złapał grypę po weekendzie spędzonym w japońskim Sapporo.

Wobec takiego obrotu spraw, na starcie w Willingen będziemy mogli oglądać próby jedynie pięciu norweskich zawodników. Będą to Marius Lindvik, Robert Johansson, Johann Andre Forfang, a także Robin Pedersen i Anders Haare. Wszyscy walczyć będą w cyklu Willingen Five, który rozpocznie się już jutro. Kwalifikacje będzie można podziwiać od godziny 18:00.

Źródło: tvp.sport.pl/informacja własna.