Granada, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Do ważnej zmiany doszło w norweskiej ekipie biegowej. Od trenowania z kadrą narodową został odsunięty były mistrz świata Emil Iversen. Multimedalista MŚ poinformował o tym norweskie media. Jednocześnie zaprzeczył jakoby miałby zakończyć karierę.

Granada, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Mała ulga

Iversen nie wydaje się być zdziwiony decyzją sztabu. Choć według jego słów nie wszystko jest jasne, to jasna jest najważniejsza rzecz. – (…) wiem, że nie dołączę do kadry narodowej. Jest to określone i jasne, a także naturalne – mistrz świata na 50 km z 2021 roku uważa, że po MŚ w Planicy nie zasługuje na miejsce w kadrze, a także przyznał, że czuje ulgę. – To mała ulga. Bycie z tą grupą na treningu… Nawet jeśli jesteśmy do siebie dobrze dopasowani to za dużo tego dobrego – dodał w rozmowie z NRK 32-latek. Iversen komplementował norweską kadrę za to, iż dzięki niej stał się tak dobrym zawodnikiem. Przyznał też, iż w obecnej formie nie zasługuje na bycie jej częścią.

Wrócę!

Iversen zapowiada wielki powrót. – Chcę wrócić na szczyt świata i spróbować znokautować kogoś z kadry narodowej, żeby znów zająć miejsce w Pucharze Świata. To jest teraz w mojej głowie – powiedział podczas tej samej rozmowy Emil. Iversen zdradził, iż wiadomość przyszła po zakończeniu sezonu od trenera kadry Eirika Myhra Nossuma. Dodał też, iż musi przyjrzeć się powodom swojej słabszej formie. Zapewnił, iż nie zaczyna od zera, a dobranie odpowiednich treningów pozwoli mu powrócić do dawnej formy.

źródło: nrk.no