Mistrz świata odpuszcza kolejne zawody przez kontuzję

fot. P. Ślezińska

Markusa Eisenbichlera zabraknie w składzie reprezentacji Niemiec na konkursy PŚ w rodzimym Titisee-Neustadt. Kontuzja, której nabawił się kilka dni temu, wymusiła unieruchomienie jego prawej ręki oraz przerwę od treningów.

W minionym tygodniu 28-latek doznał kontuzji ręki, która wykluczyła go z udziału w nadchodzących zmaganiach. Wykonane w poniedziałek badania wykazały uraz więzadła torebki  stawowej w prawym nadgarstku. Ręka Niemca została unieruchomiona na specjalnej szynie. Na szczęście, uszkodzenie okazało się na tyle lekkie, że operacja nie jest konieczna. Absencja Eisenbichlera nie potrwa długo, bo – jak zapowiedział lekarz tamtejszej kadry – potrójny mistrz świata ma skakać podczas PŚ w Zakopanem.

Podopieczny Stefana Horngachera od początku sezonu nie zdołał przebić się czołowej dziesiątki jakiegokolwiek konkursu z cyklu PŚ, mimo że poprzedniej zimy piastował miano lidera niemieckiej kadry. Sezon 2018/2019 był dla Eisenbichlera przełomowy: stanął na podium TCS drugie zajmując drugie miejsce w klasyfikacji turnieju, później wywalczył indywidualnie złoty medal MŚ na skoczni dużej oraz dwa złota w drużynie, zaś w Planicy ostatecznie potwierdził swoją świetną formę plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji lotów oraz na siódmym w klasyfikacji generalnej, przy czym był to najlepszy wynik w ekipie naszych zachodnich sąsiadów.

Skład Niemiec na PŚ w Titisee-Neustadt: Karl Geiger, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Philipp Raimund, Luca Roth Constantin Schmid.

Źródło: sport.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.