Mistrz świata juniorów najlepszym skoczkiem w Norwegii

11:28, 31.03.2019 Agnieszka Białek

W Norwegii odbyły się mistrzostwa kraju w skokach narciarskich mężczyzn i kobiet na normalnych obiektach. Nieoczekiwanie, mistrzem Norwegii został Thomas Aasen Markeng, który pokonał m.in. Roberta Johanssona i Halvora Egnera Graneruda. Wśród kobiet triumfowała pod nieobecność Maren Lundby - Silje Opseth.

Thomas Aasen Markeng został mistrzem Norwegii na skoczni normalnej. 18 - latek oddał skoki na odległość 106 i 103 metry. Pokonał będącego na drugiej pozycji Roberta Johanssona, który w swoich próbach uzyskał 97 metrów w pierwszej serii i 101 metrów w drugiej. Ex aequo z Johanssonem na miejscu drugim uplasował się Halvor Egner Granerud (97 m; 100,5 m).

Miejsce czwarte zajął Robin Pedersen po skokach na 94,5 m i 101 m. Mats Bjerke Myhren (98,5 m; 96,5 m) został sklasyfikowany na piątej pozycji. Szósty był Andreas Granerud Buskum (96,5 m; 97 m). W zawodach udziału nie wziął m.in. Johann Andre Forfang.

Pełne wyniki zawodów mężczyzn

Wśród kobiet, triumf odniosła Silje Opseth, która uzyskała 96 metrów i 93,5 metra. O 30 pkt. wyprzedziła Anne Odine Stroem (85,5 m; 90 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Ingebjoerg Saglien Braaten (78,5 m; 84 m). Na starcie nie pojawiła się zdobywczyni kryształowej kuli za sezon 2018/2019 - Maren Lundby. Dla Norweżki ostatnimi zawodami tej zimy, były występy wieńczące Puchar Świata w Czajkowskim.