Mistrz powraca do rywalizacji. Johannes Boe zatrzyma Fouracade’a?

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Dominator pierwszych startów sezonu 2019/2020 powraca do rywalizacji w Pucharze Świata. Johannes Boe osiem dni temu został ojcem, a do walki o kolejne triumfy przystąpi jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw globu w Anterselvie.

Johannes Boe przed niemiecką częścią sezonu Pucharu Świata 2019/2020 zrezygnował ze startów. W oczekiwaniu na przyjście jego dziecka, powrócił do Norwegii. 13 stycznia został ojcem Gustava. Norweski mistrz świata i olimpijski zdecydował się na powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie już podczas weekendu w Pokljuce. Po przerwie dominator poprzedniego sezonu po raz pierwszy wystartuje w biegu indywidualnym, który jest zaplanowany na czwartek. Będzie to dla niego sprawdzian formy w porównaniu z najlepszymi przed imprezą docelową. Już od 15 lutego rozpoczną się mistrzostwa świata w Antholz-Anterselvie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Gustav ?? 13.01.20

Post udostępniony przez Johannes Thingnes Bø⚪⚪⚪⚪⚪ (@johannesbo)


Mimo absencji w czterech zawodach tego sezonu, Boe utrzymał miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej cyklu. Obecnie 26-letni Norweg zajmuje siódme miejsce. Do liderującego Martina Fourcade’a traci 131 punktów. Francuz pokazywał w ostatnim startach bardzo dobrą formę, ale Johannes wciąż ma spore szanse na to, aby odnieść triumf na koniec sezonu. Zawodnicy są bowiem dopiero w połowie Pucharu Świata 2019/2020.

źródło: Instagram Boe/Twitter IBU

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.