Mistrz olimpijski z Calgary zmarł po długiej chorobie

fot. Swiss Sliding

Smutne wieści docierają do nas ze Szwajcarii. Przed kilkoma dniami zmarł tam były mistrz olimpijski w czwórce bobslejowej – Ekkehard Fasser. Miał 68 lat.

fot. Swiss Sliding

Były szwajcarski bobsleista, pochodzący z Glarus, 3 września skończyłby 69 lat. Przez długi czas walczył z ciężką chorobą, ale ostatecznie zmarł w Rieden 9 kwietnia 2021 roku, w kantonie St. Gallen, gdzie mieszkał przez jakiś czas. Smutną informację podała szwajcarska federacja bobslei i skeletonu.

Fasser z pewnością zapisał się w pamięci, dzięki osięgnięciu na igrzyskach olimpijskich w Calgary w 1988 roku, kiedy razem z rodakami Marcelem Faesslerem, Kurtem Meierem i Wernerem Stockerem zdobył złoty medal w czteroosobowym bobsleju, pokonując najpopularniejszy Związek Radziecki i Niemcy Wschodnie.

Co więcej, w jego sportowej biografii jest też tytuł mistrza Europy w czteroosobowym bobsleju (Sarajewo 1983) i tytuł mistrza świata w tej samej specjalności (Lake Placid 1983). Ekkehard Fasser, który był z zawodu brygadzistą, ogłosił natychmiastową rezygnację z rywalizacji pod koniec szczęśliwych dla niech igrzysk w Calgary ’88.

Źródło: swiss-sliding.com

Mateusz Król
Obserwuj