Mistrz Europy w biathlonie zawieszony. Chodzi o doping

fot: Stancik/IBU

Mistrz Europy w biegu indywidualnym z Dusznik-Zdroju, Andrejs Rastorgujevs, został tymczasowo zawieszony przez Biathlon Integrity Unit, organ odpowiedzialny za walkę z dopingiem w biathlonie. Łotysz jest podejrzany o naruszenie przepisów antydopingowych.

fot: Stancik/IBU

Biathlon Integrity Unit podjęło decyzję o tymczasowym zawieszeniu Andrejsa Rastorgujevsa ze względu na nieprawidłowości w zgłaszaniu miejsca pobytu zawodnika. Łotysz nagiął zasady, gdyż aż trzy razy w przeciągu roku nie był obecny w miejscu, w którym miał przebywać w określonym przez siebie czasie, aby kontrolerzy WADA mogli mu złożyć niezapowiedzianą wizytę. Zawodnicy objęci programem ADAMS mają bowiem obowiązek, aby z wyprzedzeniem podać informację na temat miejsca, w którym będą przebywać.

Tegoroczny Mistrz Europy z Dusznik-Zdroju w biegu indywidualnym zakończył już zmagania w sezonie 2020/2021. Łotysz, ze względu na zawieszenie, nie będzie miał bowiem możliwości, aby rywalizować w zawodach Pucharu Świata w Novym Meście i w Oestersund. Rastorgujevs ma teraz dwa tygodnie na to, aby odnieść się do decyzji Biathlon Integrity Unit. W komunikacie prasowym czytamy także, iż BIU nie będzie póki co komentować całej sytuacji.

Źródło: IBU