Miroslav Petrasek nie jest już trenerem polskich biegaczy

fot. Mateusz Król
fot. Mateusz Król

Niedługo potrwała przygoda Miroslava Petraska na stanowisku trenera reprezentacji Polski w biegach narciarskich. Polski Związek Narciarski postanowił rozstać się ze szkoleniowcem. Powód? Finanse.

Miroslav Petrasek polską kadrę biegaczy narciarskich objął niespełna rok temu w maju. Wcześniej z sukcesami prowadził Czechów. W minionym sezonie pod ręką Czecha tylko Maciej Staręga punktował, ale też odniósł swój największy życiowy sukces. Przypomnijmy, że Staręga awansował w Québecu do finału sprinty stylem dowolnym i zajął w nim piąte miejsce. Zawodnik chwalił sobie współpracę z Petraskiem. Mimo wszystko PZN postanowił zrezygnować ze współpracy z Petraskiem. Zadecydowały względy ekonomiczne.

– To nie była łatwa decyzja i długo całą sytuację analizowaliśmy. Petrasek to trener z najwyższej półki i jego wynagrodzenie było odpowiednio wysokie, a my tak naprawdę mamy obecnie jednego mocno wyróżniającego się zawodnika – Maćka Staręgę. Jemu umożliwimy dodatkowe konsultacje szkoleniowe ze skandynawskimi trenerami – powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Związek zadecydował, że schedę po Petrasku obejmą Janusz Krężelok i Wiesław Cempa.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.