Mirjam Puchner przeszła kolejną operację

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

fot. Stefan Brending via Wikimedia Commons / CC BY SA

Zamiast powrotu do wyścigów Pucharu Świata – nowa operacja. Niestety taką przykrą informacją podzieliła się austriacka alpejka Mirjam Puchner, którą czekają kolejne ciężkie miesiące. 

Problemy zdrowotne, które wciąż dawały o sobie znać są wynikiem kontuzji, którą Puchner odniosła podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim w Sankt Moritz na pierwszym treningu zjazdu. Na trasie, gdzie której rok wcześniej wygrała zawody miała poważny wypadek, którego efektem było złamanie kości piszczelowej i strzałkowej w prawej nodze. Austriaczka wróciła na narty w lipcu, ale z powodu komplikacji musiała przejść kolejną operację. Dziś podzieliła się ona na facebooku zdjęciem, na którym można zobaczyć ją leżącą na szpitalnym łóżku. Narciarka dołączyła do tego komentarz – Ciężki dzień – trudno znaleźć właściwe słowa, ale wrócę. Oby to była ostatnia operacja.

Ostatnie zawody w jakich Puchner wzięła udział to supergigant w ramach PŚ w Cortinie d’Ampezzo, w którym zajęła 13. miejsce. Jej najlepszy wynik z poprzedniego sezonu to 6. miejsce w Lake Louise w zjeździe. 25-latka pozostaje wciąż z jedną wygraną PŚ. Triumfowała ona w finałowych zawodach PŚ 2015/2016 w zjeździe w Sankt Moritz.

Źródło: facebook.com/mirjampuchner.1

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.