Miriam Goessner kończy z biathlonem, ale… nie ze sportem

fot: zimbio.com

fot: zimbio.com

Miriam Goessner ogłosiła zakończenie kariery biathlonowej. Niemiecka zawodniczka nie zamierza jednak definitywnie kończyć ze sportem, a jedynie przenieść się do innej dyscypliny – biegów narciarskich.

Miriam Goessner w minionych miesiącach nie mogła narzekać na nudę. 27-letnia sportsmenka w październiku urodziła córkę, a pod koniec grudnia wyszła za mąż za niemieckiego alpejczyka Felixa Neureuthera. Po przerwie macierzyńskiej Goessner nie zamierza rezygnować ze sportu i nadal chce robić to, co lubi. Niemka nie powróci jednak do biathlonu, w którym osiągała wiele sukcesów, jak choćby dwa tytułu mistrzyni świata w sztafecie (Chanty-Mansyjsk 2011, Ruhpolding 2012) czy trzy zwycięstwa pucharowe w sezonie 2012/2013.

– By liczyć się w biathlonie musiałabym strzelać bez pudła, a to już jest w moim przypadku praktycznie niemożliwe – mówi Niemka. – Nigdy nie byłam dobrym strzelcem. Z drugiej strony bieganie na nartach wciąż daje mi sporo radości – dodaje Goessner w rozmowie z ARD.

27-latka chce teraz powrócić do biegów narciarskich, w których wcześniej okazjonalnie startowała. Niemka była dużym wzmocnieniem sztafety na igrzyskach olimpijskich w Vancouver i na mistrzostwach świata w Libercu, z których razem z koleżankami z kadry przywoziła srebrne medale. W sezonie 2009/2010 Goessner trzykrotnie plasowała się również w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich (Oberhof, Rybińsk i Canmore). Karierę niemieckiej zawodniczki zatrzymywały kontuzje: w 2013 roku po upadku na rowerze Goessner doznała kontuzji kręgosłupa, a rok później miała poważny wypadek podczas mistrzostw Niemiec w biathlonie na nartorolkach. Ostatnią imprezą 27-latki w biathlonowej specjalizacji były mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju.

Źródło: biathlon.pl, ARD

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.