Minister Sportu liczy na 3 medale w Pjongczang

Minister Sportu Witold Bańka w rozmowie z Polską Agencją Prasową ocenił szanse Polaków na przyszłorocznych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w koreańskim Pjongczang, a także skomentował świetne wyniki polskich skoczków narciarskich w minionym sezonie. 

Polscy skoczkowie narciarscy w tym sezonie zostali drużynowymi mistrzami świata, zdobyli Puchar Narodów, Kamil Stoch do końca walczył o Kryształową Kulę, a Maciej Kot i Piotr Żyła odnosili indywidualne sukcesy. Dlatego własnie wśród skoczków minister sportu upatruje największych medalowych szans podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. – Można powiedzieć, że to jest absolutnie fantastyczny i historyczny sezon w wykonaniu naszych skoczków narciarskich, ale z drugiej strony, jak spoglądamy na pozostałe dyscypliny, to niestety nie wygląda to różowo – powiedział Witold Bańka. Problemy nie tylko dotyczą braku zaplecza w biegach narciarskich ale także niepokoić może słabsza forma biathlonistek i łyżwiarzy szybkich. – Brakuje napływu młodych talentów, jeśli chodzi o poszczególne dyscypliny, to biathlon męski po Tomaszu Sikorze absolutnie leży. W żeńskim mamy kryzys i też ta forma naszych dziewcząt nie jest taka, jakiej byśmy oczekiwali. W tym sezonie przedolimpijskim też nie było takich sukcesów w wykonaniu naszych panczenistów. Nie wygląda to optymistycznie – dodał minister.

Szansy na dobry wynik minister upatruje jednak w short tracku. – Tam jest nieobliczalna, trochę szalona Natalia Maliszewska, która zajęła naprawdę świetne, ósme miejsce w mistrzostwach świata w Holandii. W perspektywie jej startu możemy mówić, że to jest ta zawodniczka, która może sprawić niespodziankę – ocenił. Dodał również, że powtórzenie świetnych wyników z Vancouver, a przede wszystkich z Soczi, gdzie Polacy zdobyli aż sześć medali, w tym cztery złote, w Pjongczang może być tylko marzeniem. – Ten dorobek był trochę ponad stan. A już cztery złote medale w Soczi to był naprawdę spektakularny sukces i graniczyłoby z cudem dokonanie tego samego w Korei. Każdy wynik w okolicach dwóch-trzech medali to będzie naprawdę świetny rezultat – zakończył minister sportu.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.