Minister sportu i turystyki o szansach medalowych w Pjongczangu

fot:PAP

fot:PAP

Już 9 lutego przyszłego roku rozpoczną się kolejne zimowe Igrzyska Olimpijskie. Nasz Minister sportu i turystyki uważa, że wynik 2-3 medali zebranych przez Polskich reprezentantów będzie bardzo dobrym wynikiem.

W dniu dzisiejszym w Warszawie zorganizowano konferencję prasową związaną z podsumowaniem dwóch lat pracy Ministra sportu i turystyki. Na niej również zapytano Witolda Bańkę o to jak ocenia naszych olimpijczyków. – Mówiąc o sportach zimowych czuję dyskomfort – mówi minister. – Mam wrażenie, że od kilkunastu lat wymieniamy te same nazwiska i konkurencje w kontekście szans medalowych. Do dziś wiele się nie zmieniło, a starsi zawodnicy niedługo będą kończyli kariery. Dlatego naszym głównym zadaniem jest odbudowanie sportu młodzieżowego w dyscyplinach zimowych – dodaje były lekkoatleta.

We wcześniejszych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 i 2010 roku udało się naszej reprezentacji zdobyć po 6 medali. – Wiemy, że 6 medali w Vancouver i Soczi to była piękna niespodzianka, ale też wynik ponad stan. Ciężko będzie to powtórzyć w Pjonczangu, ale to jest sport i trzeba walczyć – twierdzi minister. – Liczę na skoczków w drużynie i indywidualnie, do tego panczeniści, short track, biathlon. I oczywiście nasza gwiazda Justyna Kowalczyk, która mocno się mobilizuje i może sprawić niespodziankę – wyliczał Witold Bańka.

 Źródło: sport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.