Mikst w ramach Raw Air? Jest decyzja

W przyszłym sezonie już po igrzyskach olimpijskich kibice skoków będą mogli obejrzeć konkurs drużyn mieszanych. Zmagania w mikście znalazły się w kalendarzu Pucharu Świata w czasie trwania Raw Air. Jak się jednak okazuje, rywalizacja w tych zawodach nie będzie się liczyć do klasyfikacji turnieju. 

fot. Wiktoria Wnętkowska

Niedawno w świecie skoków narciarskich dużo emocji wzbudził temat konkursu drużyn mieszanych w ramach norweskiego Raw Air. Wiele osób jasno stwierdziło, iż ta decyzja wiązałaby się z dużą niesprawiedliwością. Niektórzy skoczkowie mogliby bowiem odpaść z walki o wysoką lokatę w klasyfikacji turnieju niezależnie od ich postawy podczas konkursów indywidualnych. Opinie pojawiały się m.in. na Twitterze.

Międzynarodowa Federacja Narciarska na szczęście nie wprowadziła tego pomysłu w życie. Rywalizacja w mikście co prawda zostanie rozegrana, ale nie będzie się liczyć do klasyfikacji Raw Air. Od konkursu drużyn mieszanych rozpoczną się zmagania w Oslo, gdzie zawodnicy przeniosą się po zawodach w Lillehammer.

Źródło: FIS/Twitter