Mikko Kokslien mistrzem Norwegii w kombinacji

fot.dagbladet.no

mikko-kokslien
fot. dagbladet.no

Tydzień przed startem Pucharu Świata w Oslo i w Beitostølen odbyły się zawody, które były również mistrzostwami Norwegii. Złoty medal zdobył Mikko Kokslien.

Zaplanowana seria skoków nie odbyła się, dlatego do rywalizacji zaliczono rezultaty w rundy prowizorycznej. Skok na odległość 91,5 metra dał zwycięstwo Espenowi Andersonowi. Pół metra bliżej wylądował Szwajcar Tim Hug, który w Oslo wystartował gościnnie w konkursie skoków. Trzeci po skoku był Haavard Klementsen, który skoczył równe 90 metrów. Na 6. lokacie po próbie na odległość 88 metrów sklasyfikowany został Mikko Kokslien.

Wyniki po serii skoków

Mimo, że na trasę biegu Kokslien wybiegł 26 sekund za liderem nie przeszkodziło mu to w końcowym zwycięstwie. Doświadczony kombinator o 8,5 sekundy pokonał Joergena Graabaka i o niecałą minutę Magnusa Moana. Aż na 5. miejsce spadł prowadzący po skoku Espen Andersen.

Wyniki

Mistrzostwa Norwegii były ważne w kontekście walki o miejsca w kadrze Norwegii na zawody Pucharu Świata. Pierwszy start w Ruce już w przyszłą sobotę.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.