Mikaela Shiffrin: “Po prostu świetnie się bawiłam”

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Mikaela Shiffrin odniosła dzisiaj swoje 39. zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze. Amerykanka triumfowała w slalomie gigancie podczas zawodów w Kranjskiej Gorze. Na podium stanęły również Tessa Worley oraz Sofia Goggia.

Shiffrin prowadziła już po pierwszym przejeździe. – Trudno pokazać to, co najlepsze. Byłam bardzo zadowolona z pierwszego przejazdu, w drugim walczyłam – komentowała po zawodach. Amerykanka była bardzo zadowolona i podkreślała, że jazda na nartach to dla niej przede wszystkim przyjemność. – Po prostu świetnie się bawiłam i chciałam utrzymać tę dynamikę – dodała.  – Wiele dziewczyn zachorowało. A ja chciałam po prostu zjechać i atakować – zakończyła.

Francuzka Tessa Worley do Shiffrin straciła 0,31 s. – Jestem naprawdę zadowolona z mojej jazdy. Byłam rozluźniona ale i bardzo agresywna. Jestem bardzo podekscytowana – mówiła po zajęciu drugiego miejsca.

Już jutro w Kranjskiej Gorze odbędzie się koronna konkurencja Shiffrin – slalom. Czy Amerykanka sięgnie po 40. zwycięstwo w karierze?

źródło: washingtonpost.com / orf.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.