Mikaela Shiffrin po czterdziestej wiktorii: “Jestem trochę chora”

0

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

Mikaela Shiffrin zdominowała rywalizację Pucharu Świata już na początku roku. Liczba jej zwycięstw w zaledwie kilka dni skoczyła z 37 do 40. – Jestem trochę chora – mówiła Amerykanka po dzisiejszym zwycięstwie.

To był wspaniały dzień dla Mikaeli Shiffrin. Amerykanka wygrała szósty slalom z rzędu i tym samym odniosła czterdzieste zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. – Jestem trochę chora – przyznała Mikaela po triumfie. Shiffrin o dziwo nie była najlepsza w drugim przejeździe, ale nad najgroźniejszymi rywalkami jeszcze nieco powiększyła przewagę. I tak druga na mecie Frida Hansdotter straciła do Amerykanki ponad półtora sekundy. – To jest wspaniałe, że mogę odnosić triumfy w obu dyscyplinach – mówiła Shiffrin, odnosząc się także do wczorajszego triumfu w slalomie gigancie.

Wielkie słowa uznania dla Shiffrin znalazła Frida Hansdotter. Szwedka przyznała, że jej celem jest w przyszłości pokonać Amerykankę. – Teraz jednak jest bezkonkurencyjna. Czapki z głów przed nią – powiedziała Hansdotter. Frida mówiła, że Mikaela jej imponuje. – Jestem zadowolona ze swojej postawy – podsumowywała swój występ druga zawodniczka rywalizacji.

Źródło: Espressen.se / N-tv.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.