Mikaela Shiffrin o swoich planach na najbliższe sezony

fot. Meribel Tourisme

fot. Méribel Tourisme / CC BY NC ND

Jedna z najlepszych narciarek alpejskich ostatnich lat – Amerykanka Mikaela Shiffrin (na zdjęciu) – w wywiadzie dla austriackiej stacji ÖRF opowiedziała o swoich planach i ambicjach na następne sezony zimowe.

“Moje najważniejsze cele związane z jazdą na nartach to jeszcze bardziej podnieść poziom slalomu, utrzymać i utrzymać formę, największym jednak wyzwaniem jest slalom gigant, gdzie idzie mi coraz lepiej, niemniej chcę by moja jazda była bardziej stabilna i szybka, a przede wszystkim lepszej jakości technicznej”.

Shiffrin zapowiedziała, że jej celem jest trzecia Kryształowa Kula za klasyfikację generalną, szósty triumf za klasyfikację generalną w slalomie i upragniony triumf w klasyfikacji slalomu. Jej cele sięgają też Mistrzostw Świata w Aare – chce tam wystąpić w konkurencjach technicznych i być może w kombinacji i konkurencji zespołowej.

W sezonie 2019/20 Shiffrin niczym Tina Maze w sezonie 2012/13 chce wygrać przynajmniej jedne zawody w każdej z dyscyplin. W swej karierze poza slalomami, gigantami wygrywała też kombinację i zjazd. Brakuje jej tylko triumfu w supergigancie. “[wygrana w supergigancie] może się zdarzyć już w nadchodzącym sezonie, choć nie sądzę”. Mikaela mimo dużego parcie na sukces nie zlicza swoich zwycięstw pucharowych (ma już ich 43), tylko stara się każde z nich wygrywać. Nie licząc nie dąży do “kamieni milowych” stąd mniejsza presja.

źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.