Screen - Eurosport

Przed sezonem zapowiadała, że zamierza wystartować w większej liczbie zawodów szybkościowych. Rzeczywistość jak na razie została zweryfikowana. Mikaela Shiffrin zapowiedziała, że nie wystartuje podczas alpejskiego Pucharu Świata w Lake Louise.

Screen – Eurosport

Mikaela Shiffrin kapitalnie rozpoczęła sezon, bo wygrała dwa pierwsze slalomy w Levi. W miniony weekend miała nadzieję na triumfy przed własną publicznością w Killington. Tam jednak nic nie poszło po jej myśli. W slalomie gigancie nie zmieściła się nawet w czołowej dziesiątce. W slalomie wygrała pierwszy przejazd, aby spaść finalnie na piąte miejsce.

Shiffrin zrezygnowała ze startu w Lake Louise

Wszystko wskazywało na to, że Shiffrin zostanie w kraju i uda się w nadchodzący weekend do Kanady. W tamtejszej miejscowości Lake Louise panie zainaugurują szybkościowych sezon Pucharu Świata. W poniedziałek okazało się jednak, że 27-latka rezygnuje ze startu, aby skupić się na technicznych wyścigach w Sestriere. Te odbędą się tydzień później.  We Włoszech odbyć ma się slalom i gigant. W kolejny weekend terminarz zakłada kolejne zmagania szybkościowe w Sankt Moritz, ale na ten moment nie wiadomo, że Amerykanka zamierza tak wystartować.

– Prawdopodobnie nie wystartuję we wszystkich. Ale chciałbym się bardziej skupić na niektórych supergigantach i na pewno na wszystkich slalomach i GS – mówiła w rozmowie z AP przed sezonem Shiffrin. Wykluczyła tylko dużo rywalizacji w zjazdach, bo zajmują zbyt wiele czasu na przygotowania. Na jej decyzje trzeba jednak poczekać. 

Źródło: Informacja własna / AP

Mateusz Król
Obserwuj