Mikael Shiffrin chwali slalom równoległy: “To było świetne doświadczenie”

fot. Andrea Miola

fot. Andrea Miola

W ostatniej rundzie równoległego slalomu wczoraj wieczorem w Courchevel Mikaela Shiffrin pokonała Petrę Vlhovą o 0,04 sekundy, co dało jej drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni. – To była trudna walka – przyznała zwyciężczyni po zawodach.

Mikaela Shiffrin ma za sobą bardzo udany okres. We wtorek była najlepsza w slalomie gigancie, wczoraj rano pojechała najszybciej w kwalifikacjach, aby wieczorem wygrać w ostatecznym pojedynku z Petrą Vlhovą o 0.04 sek w slalomie równoległym. – To była trudna walka. Petra była bardzo groźna i w tym sezonie już wiele razy naciskała na mnie – mówiła po wiktorii Mikaela. – Powiedziałam sobie przed starem finału: “ugh, nie dzisiaj”. To naprawdę fajna sprawa mieć taką rywalkę – dodawała.

Shiffrin jest teraz niekwestionowaną liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Niestartującej wczoraj Viktorii Rebensburg uciekła już na 291 punktów przewagi. Amerykanka przyznała, że podobają jej się slalomy równoległe. – Naprawdę fajne i interesujące jest mieć inną dynamikę. Zazwyczaj ścigamy się indywidualnie i nie musimy martwić się o drugiego zawodnika obok – tłumaczyła. – Zawsze rywalizuję z Petrą, ale każda z nas osobno. To było świetne doświadczenie rywalizować z nią ramię w ramię – dodawała. Mikaela przyznała też, że ta konkurencja nadaje też charakteru całemu sezonowi Pucharu Świata.

Źródło: denverpost.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.