Miesiąc do inauguracji Pucharu Świata w Wiśle

Już za miesiąc na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zainaugurowany zostanie Puchar Świata 2018/2019 w skokach narciarskich. W piątek 16 listopada odbędą się treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę rywalizować będą drużyny.

Już po raz drugi Wisła zorganizuje pierwsze zawody w sezonie zimowym. Przygotowania idą zgodnie z planem. – Razem z najważniejszymi osobami, pracującymi przy Pucharze Świata, spotkaliśmy się w środę, aby omówić przygotowania do inaugurujących sezon zawodów i skupić się nad tym, co jeszcze zostało do wykonania. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze i wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Andrzej Wąsowicz przewodniczący Komitetu Organizacyjnego zawodów w Wiśle. Na skoczni ruszyła już produkcja śniegu, która mimo wysokich temperatur przebiega bez zarzutu i powinna zakończyć się 25/26 października. – Cieszymy się, że tym razem pogoda nam sprzyja i nie pada, bo to właśnie deszcz jest dla śniegu najgorszy. Od dłuższego czasu w Wiśle panują wysokie temperatury i jest słonecznie, dlatego przykrywamy wyprodukowany śnieg – dodaje Wąsowicz.

Gdy tylko skocznia będzie gotowa, skorzystać z niej będą mogli polscy skoczkowie, którzy dzięki temu będą mieli okazję potrenować na śniegu. Niewykluczone, że na obiekcie pojawią się również skoczkowie z innych państw. – Dla nas im więcej zawodników będzie chciało skakać tym lepiej. Chcemy, aby skoczkowie testowali obiekt, żeby na zawody był on idealnie przygotowany – dodaje szef komitetu.

Przypominamy, że do sprzedaży trafiła dodatkowa pula biletów na Puchar Świata w Wiśle. Zostały jeszcze ostatnie wejściówki na sektor A8 oraz około 500 biletów na sektor A7. Można nabyć je za pomocą strony kupbilet.pl. Aktualną sytuację z produkcją śniegu na skoczni im. Adama Małysza można śledzić za pomocą kamery internetowej. Najnowsze informacje na temat konkursów w Wiśle znajdziecie również na naszym wydarzeniu na Facebooku. 

źródło: wisla-malinka.com / kupbilet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.