Międzynarodowa Unia Biathlonowa ma nowego Sekretarza Generalnego

Międzynarodowa Unia Biathlonowa (IBU) ogłosiła, że Niklas Carlsson, były dyrektor generalny Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim Are 2019, obejmie stanowisko Sekretarza Generalnego IBU.

Nowy sekretarz ma do IBU wnieść nową energię i zadbać o rozwój dzięki swojemu doświadczeniu w zarządzaniu różnymi instytucjami i organizacji światowej klasy wydarzeń międzynarodowych. Przed objęciem stanowiska komitetu organizacyjnego Are 2019, 44-latek pełnił funkcję Sekretarza Generalnego Szwedzkiej Federacji Narciarskiej w latach 2011-2014. Z Krajowej federacji awansował do Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), gdzie przez trzy lata pracował jako menedżer imprez i sponsorów. W jego CV znajdziemy także pracę przy organizowaniu takich wydarzeń jak MŚ w Falun 2015, czy Are 2019 i Östersund 2019.

Jestem podekscytowany dołączeniem do IBU w tym ważnym czasie dla sportu i federacji. Z niecierpliwością czekam na poznanie rodziny biathlonowej. Zagłębię się w każdy szczegół tego fascynującego sportu, który bacznie śledziłem w przeszłości – powiedział Niklas Carlsson. – Doświadczony zespół z Salzburga i ja, wzmacniając już mocny fundament biathlonu, zapewnimy realizację nowego planu strategicznego i przeprowadzimy reformy instytucjonalne – dodawał. Nowy sekretarz rolę pełnił będzie od 1. września tego roku.

Źródło: IBU

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.