Michal Doleżal: “Drużyna to jedność. Razem wygrywamy, razem przegrywamy”

Szkoleniowiec polskiej kadry w skokach narciarskich był zadowolony po zajęciu drugiego miejsca podczas konkursu Letniego Grand Prix w Zakopanem. – Na pewno po treningach i kwalifikacjach byliśmy faworytami, ale taki jest sport – mówił Michal Doleżal po zawodach.

Polscy skoczkowie nie powtórzyli wyczynu z Wisły, kiedy w cuglach wygrali pierwszy konkurs drużynowy w sezonie letnim. Na Wielkiej Krokwi zajęli drugie miejsce, chociaż w pierwszej serii nic tego nie zapowiadało. Dwa niezbyt udane skoki Piotra Żyły i Jakuba Wolnego spowodowały, że nasza reprezentacja zajmowała dopiero siódme miejsce. W efekcie walki do samego końca udało się wyprzedzić rywali i wskoczyć na drugie miejsce. – Jest podium, wynik dobry. Dziękuję chłopakom za walkę do samego końca konkursu – mówił po zawodach Michal Doleżal, nowy trener Stocha i spółki. – Skoki w pierwszej serii u Kuby i Piotrka nie były po prostu optymalne i do tego doszły trudne warunki – tłumaczył.

Dla Czecha ważne było, że nasi zawodnicy mentalnie wytrzymali trudy tego konkursu. – Drużyna to jedność. Razem wygrywamy, razem przegrywamy – powiedział Doleżal. W sobotnich zmaganiach szczególnie dobrze spisał się nasz mistrz świata z Seefeld – Dawid Kubacki. – Trudno powiedzieć, czy jest lepszy niż zimą. Poziom rywali na pewno jeszcze wzrośnie, ale Dawid jest aktualnie w bardzo, bardzo dobrej formie – ocenił szkoleniowiec.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.