Michael Uhrmann: Dwóch Niemców jest w stanie wygrać Turniej Czterech Skoczni

fot. merkur.de

fot. merkur.de

Były znakomity niemiecki skoczek Michael Uhrmann sześć lat temu zakończył karierę a dzisiaj duchowo wspiera swoich kolegów, którzy rozpoczną dzisiaj rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni. Jego zdaniem szanse na zwycięstwo Niemca w turnieju są podwójne.

Niemcy czekają szesnaście lat na triumf swojego zawodnika w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Kilka sezonów temu mieli wśród faworytów Severina Freunda, ale ten nie wytrzymał presji. Teraz na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znajdują się Richard Freitag i Andreas Wellinger, jednak to ten pierwszy budzi największe nadzieje wśród kibiców naszych zachodnich sąsiadów. – Skok Freitaga w drugiej serii niedzielnego konkursu w Engelbergu był demonstracją siły. Jeśli przez święta nic nie stracił ze swojej formy, to ma ogromne szanse na zwycięstwo – mówił Uhrmann.

– Warunki i atmosfera w naszym kraju są dokładnie takie same, jak za czasów Svena Hannawalda – mówił Michael. Zdaniem byłego skoczka, który pracuje teraz szkole sportowej  w Bad Endorf, szanse na wygraną dla dwóch swoich rodaków. – Myślę, że zarówno Richard Freitag, jaki i Andreas Wellinger, mają szanse na wiktorię – przyznał Uhrmann.

Źródło: heimatsport.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.