Michael Neumayer wraca do Hakuby

michael-neumayer

Po raz pierwszy w historii skoków triumfator zmagań powraca na skocznię, jednakże nie jako zawodnik, a jako kontroler sprzętu. Michael Neumayer, bo o nim tu mowa zakończył swoją karierę skoczka narciarskie i rozpoczął pracę w FIS.

Neumayer po 16 latach zakończył karierę ubiegłej zimy, jednakże powróci do Hakuby, gdzie zwyciężył w 2015 roku tym razem jako zastępca Seppa Gratzera, który przejdzie operację kolana. Znaczy to, iż Neumayer powróci do Japonii wcześniej niż sądził.

– To troche dziwne, stać po drugiej stronie w sporcie, ale nadal jest to fajne. W zimie powiedziałem, że będę zainteresowany robieniem czegoś takiego i pozostaniem w kręgu tego sportu. Później dostałem telefon z pytaniem czy chciałbym zostać delegatem technicznym – powiedział Neumayer. – Muszę ostrożnie myśleć o mojej przyszłości teraz. Mógłbym aplikować, aby pracować jako doradca podatkowy. W związku z moją karierą sportową nie byłem często w biurze i musiałbym się zaznajomić ze wszystkim od nowa. Uczyłem się jednakże tego i studiowałem prawo podatkowe i ekonomiczne, więc szkoda byłoby nie zrobić kariery w tym kierunku – dodaje.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.