Michael Hayboeck: Nie wiem, co będzie za 5 lat. Może założę rodzinę i zajmę się czymś innym

Fot. Magdalena Janeczko

Fot. Magdalena Janeczko

Czy miejsce na podium wywalczone ubiegłej zimy w Lahti to zapowiedź powrotu wielkiej formy Michaela Haybeoecka? W rozmowie z Michi Hayboeck Fanpage Austriak zdradził jaki ma plan na powrót do czołówki oraz gdzie widzi się za 5 lat.

Na początku Hayboeck podsumował ubiegły sezon i opowiedział o swoich najlepszych wspomnieniach. – Jestem zadowolony z postępu, jaki zrobiłem. Początek nie był satysfakcjonujący, ale spodziewałem się tego, ponieważ wciąż miałem problemy z plecami. Ponadto, nie udawało mi się znaleźć odpowiedniej pozycji najazdowej. Wiedziałem, że muszę być cierpliwy, żeby powoli zbliżać się do najlepszej dziesiątki. W końcu ponownie wskoczyłem na podium – powiedział 29-latek. – Właśnie to podium w Lahti to moje najlepsze wspomnienie z ubiegłego sezonu – dodał.

Zapytany o to gdzie widzi się za 5 lat odpowiedział: – Zdołam skakać na najwyższym poziomie przez kolejne 3-4 lata. Jeszcze nie wiem, co będzie za 5 lat. Może założę rodzinę i zajmę się czymś zupełnie innym, a może wciąż będę skoczkiem narciarskim.

Zarówno zawodnicy jak i kibice z niecierpliwością czekają na wiadomości dotyczące losów tegorocznej odsłony FIS Grand Prix. Hayboeck nie ma jednak złudzeń co do możliwości rozegrania konkursów pierwszego periodu. – Myślę, że konkursy zaplanowane do września nie odbędą się. Mam jednak nadzieję, że zmagania w Hinzenbach zostaną rozegrane. Co ważniejsze, nie wiem jak trwająca pandemia wpłynie na moje przygotowania do nowego sezonu. Obecnie wykonuję wszystkie treningi w domu. Ćwiczenia w grupie są zakazane, ale wierzę, że kiedy przyjdzie czas na oddawanie skoków, rzeczywistość będzie inna – skomentował podopieczny Andreasa Widhoelzla.

Zawodnik zdradził również z którą nacją Austriacy rozumieją się w skocznym świecie najbliżej. – Najbliżej trzymamy się ze niemieckimi skoczkami. Myślę, że to dzięki temu, że mówimy w tym samym języku. Z chłopakami z innych państw czasem język bywa barierą – wyznał Hayboeck.

Źródło: Michi Hayboeck Fanpage