Michael Hayboeck: “Mogę wykonać dobrą pracę w konkursie drużynowym”

Aktualny sezon w skokach narciarskich dla Michaela Hayboecka nie jest najlepszy. 27 – latek z Linz opowiedział naszemu reporterowi – Jakubowi Balcerskiemu o powrocie do dobrej formy i szansie jaką dostał od trenera Andreasa Feldera.

Dla Michaela Hayboecka będą to trzecie mistrzostwa świata. Dotychczas uzbierał w nich srebrny i brązowy medal w konkursach drużynowych i srebro w konkursie mieszanym w Falun. Trener Andreas Felder zaufał mu i powołał go do składu na tą imprezę pomimo, że ostatnio na skoczni nie wszystko mu wychodziło. Jak się zatem czuje Hayboeck przed mistrzostwami świata w Seefeld? – Po pierwsze, jestem szczęśliwy, że tutaj jestem. Mam naprawdę bardzo trudny sezon teraz. Było zawsze bardzo dużo pracy przez te wszystkie tygodnie. Skoki aktualnie wyglądają lepiej. Tak samo się też czuje. Przez ostatnie kilka tygodni pracowałem nad dobrą formą. Jestem szczęśliwy, że tutaj jestem i mam nadzieje na dobry występ. – opowiedział uradowany Austriak.

Michael Hayboeck w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje dopiero miejsce 17. Nie jest to satysfakcjonująca pozycja dla tego utalentowanego 27-latka. Często zdarza mu się nie awansować do drugiej serii zawodów. Naszemu reporterowi udało się dowiedzieć jak aktualnie czuje się Hayboeck na skoczni – Szczególnie w tym sezonie jest tak, że w moich skokach popełniam dużo błędów i w konsekwencji nie awansowałem do drugiej serii. Ale nie tylko mi się to zdarza, Eisenbichler w miniony weekend wygrał kwalifikacje w Willingen a później popełnił mały błąd w pierwszej rundzie i nie awansował do drugiej serii. Wszystko się może zdarzyć. Wszystko jest bardzo blisko i będę się starał oddawać najlepsze skoki w danym dniu. Przy odrobinie szczęścia wszystko jest możliwe. – skomentował.

Dla Austriaka kluczem do poprawienia swojej pozycji w Pucharze Świata jest ustabilizowanie swojej dyspozycji na wysokim poziomie – Sezon dwa, trzy lata temu był moim najlepszym. Byłem bardzo skupiony na całym sezonie. W aktualnym popełniam błędy ale robię wszystko żeby powrócić do „najlepszej piętnastki” zawodników. Moim największym celem na ten sezon i następny jest ustabilizować formę na poziomie „najlepszej piętnastki” a może i „najlepszej dziesiątki” oraz powrócić na podium. – stwierdził.

Jak wiadomo, Michael Hayboeck jest wielkim fanem piłki nożnej. Szczególnie kibicuje drużynie FC Barcelona. Nie mogło więc zabraknąć pytania od naszego reportera o opinie ostatniego meczu. Jak chyba wszyscy kibice hiszpańskiego klubu, Hayboeck nie był usatysfakcjonowany wynikiem oraz uznał, że Barcelona zmarnowała swoje szanse na gole.

Z Seefeld dla Sportsinwinter.pl, Jakub Balcerski

w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe
Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie
Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata
Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.