Michael Hayboeck mistrzem Austrii. Kraft dopiero piąty

Austriacy rywalizowali dzisiaj o medale mistrzostw kraju na normalnej skoczni. Po złoty medal sięgnął Michael Hayboeck, którzy wyprzedził Jana Hoerla oraz Gregora Schlierenzauera. Dopiero piąte miejsce zajął Stefan Kraft.

Michael Hayboeck został mistrzem Austrii w skokach narciarskich. Na normalnej skoczni w Tschagguns uzyskał 104,5 oraz 102,5 metra i to pozwoliło mu wyprzedzić Jana Hoerla. Ten drugi skakał co prawda dalej – dwukrotnie uzyskał 104,5 metra – jednak w pierwszej turze ruszał z belki wyżej i to przesądziło o tym, że przegrał z Hayboeckiem o 0,2 pkt. Brązowy medal przypadł Gregorowi Schlierenzauerowi. Były mistrz świata z Oslo w pierwszej próbie uzyskał 99,5 metra a w drugiej poprawił się o trzy metry.

Tuż za podium uplasował się Manuel Fettner, któremu zmierzono 100 oraz 104,5 metra. Rozczarowany swoim występem będzie Stefan Kraft. Dwukrotny mistrz świata z Lahti uzyskiwał dziś 99,5 oraz 101,5 metra i był dopiero piąte miejsce. Na szóstej pozycji zmagania w krajowym czempionacie zakończył Markus Schiffner, który osiągnął 103 oraz 101,5 metra.

Źródło: twitter.com/localSJresults

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.