Michael Greis zostanie z polskimi biathlonistkami? Jest szansa

fot. Mateusz Król

fot. Mateusz Król

Kilka tygodni po zakończeniu sezonu, wciąż nie jest pewne, czy Michael Greis będzie nadal trenerem polskich biathlonistek. – Chyba sobie nie wyobrażam, żeby trener odszedł – mówiła nam niedawno Kamila Żuk. Co na to związek?

Michael Greis przejął polską kadrą przed rokiem, kiedy z powodów zdrowotnych, odejść musiała Nadia Biełowa. Pod wodzą byłego niemieckiego biathlonisty Biało-Czerwone notowały w minionym sezonie bardzo dobre wyniki. Na dwunastym miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata rywalizację zakończyła Monika Hojnisz-Staręga, która na mistrzostwach świata w Anterselvie dwukrotnie „otarła się” o medal w zmaganiach indywidualnych.

– Od 15 marca nie kontaktowałem się z prezes Dagmarą Gerasimuk. Na pewno któregoś dnia zasiądziemy jednak do rozmów. Jestem gotowy kontynuować pracę, ale to też wymagać będzie zaangażowania wszystkich, w tym polskiej federacji – powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Eurosportem – powiedział niedawno Michael Greis.

Takie niejasne wypowiedzi wlały trochę niepokoju w serca polskich kibiców. Nam udało się skontaktować z prezes PZBiath i zapytać, co wiadomo w tej sprawie. – Kontraktu jeszcze nie podpisaliśmy – powiedziała nam Dagmara Gerasimuk. – Wszystko jest na dobrej drodze do kontynuowania współpracy do Igrzysk – uzupełniła. Na ostateczne rozstrzygnięcia trzeba jeszcze zatem poczekać. Wydaje się jedna, że wszystko jest na dobrej drodze.

Cały wywiad z prezes Polskiego Związku Biathlonu jeszcze dziś po 18:00 na Sportsinwinter.pl.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj