Mermillod Blondin, Tippler i Hählen zmuszeni do przerwy przez kontuzje

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

fot. Plamen Velev / CC BY NC ND
fot. Plamen Velev / CC BY NC ND

Nie wszyscy alpejczycy zabiorą z Kanady dobre wspomnienia. Niektórzy jak Tamara Tippler, Joanna Hählen czy Thomas Mermillod Blondin tegoroczną wizytę w tym kraju okupili kontuzjami.

Mermillod Blondin uszkodził udo podczas treningu. Doznał on zerwania mięśnia uda i w tej chwili zamiast ścigać się z rywalami to znajduje się pod opieką lekarzy. Na razie o jeździe na nartach nie ma mowy. Na swoim profilu na facebooku Thomas podzielił się z kibicami zdjęciem z gabinetu fizjoterpeutycznego okraszajac je podpisem: „To nie jest miejsce, w którym chcę teraz być, ale muszę utrzymać kurs.” Z pewnością fizjoterapia do ulubionych elementów życia sportowca nie należy. Wciąż nie wiadomo czy Francuz będzie potrzebował interwencji chirurgicznej. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni. Mermillod Blondin znany jest przede wszystkim ze świetnych występów w kombinacji. Już sześć razy stawał on na podium w Pucharze Świata. Problemy z udem francuski alpejczyk miał już w sierpniu, kiedy to musiał z tego powodu zrezygnować ze zgrupowania w Chile.

Tamara Tippler wzięła udział w dwóch treningach przed zjazdem w Lake Louise, ale z trzeciego musiała już zrezygnować. Wszystkiemu winna jest kontuzja kolana. Austriaczka naderwała częściowo więzadła w kolanie i zwichnęła staw kolanowy. Na podstawie wyników rezonansu magnetycznego, któremu Tippler została poddana w piątek w Calgary lekarz austriackiej kadry Christian Hoser prognozuje dla Tippler przynajmniej 3-tygodniową przerwę.

Ten kto oglądał wczorajszy zjazd kobiet w Lake Louise z pewnością dobrze kojarzy wypadek Szwajcarki Joanny Hählen, która przy dużej prędkości straciła równowagę i wpadła w siatki ochraniające trasę, po czym odbiła się od nich i upadła na stok. Dziś szwajcarskiej alpejki w zawodach nie zobaczymy. Wprawdzie nie nabawiła się ona żadnej poważnej kontuzji i nawet o własnych siłach zjechała na nartach do mety, ale jest trochę poobijana i w ten weekend już nie wystąpi.

Źródło: skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.