Memoriał Józefa Przybyły w Bystrej za nami

0

Wczoraj na skoczni w Bystrej odbyły się kolejne zawody z cyklu “Beskidzkie Nadzieje” honorujące także Memoriałem Józefa Przybyłę. W zawodach organizowanych przez LKS Klimczok Bystra najmłodsi rywalizowali w trzech kategoriach.

Pierwszą z nich były zawody Dziewcząt, które odbyły się na obiekcie HS-31 w systemie open. Zwycięstwo odniosła Katarzyna Harsche (Sokół Zagórz), mimo że w pierwszym skoku upadła. O 7,7 punktu wyprzedziła drugą Wiktorię Kiersnowską (WSS Wisła) oraz trzecią Nikolę Pietraszko – reprezentantkę gospodarzy.

Mężczyźni podzielili się na 2 grupy – Juniorów E1 (rocznik 2006-2007) i Juniorów E2 (2008 i młodsi). Ci drudzy zmierzyli się ze sobą na skoczni HS-19. Całą rywalizację wygrał Tymoteusz Cienciała (WSS Wisła), wyprzedzając swojego imiennika Tymoteusza Dyducha (LKS Klimczok Bystra), a na najniższym stopniu podium stanął Jan Króżołek (WSS Wisła). W drugiej z kategorii, rywalizującej na większym z obiektów najlepszym okazał się być Jakub Cieślar (WSS Wisła). Za nim uplasowali się Rafał Rafacz (AZS Zakopane) i Antoni Orawski (LKS Olimpia Goleszów).

Józef Przybyła to jedna z legend polskich skoków narciarskich. Jako pierwszy mógł wygrać Turniej Czterech Skoczni, w klasyfikacji którego prowadził po 3 konkursach, ale niestety po upadku w Bischofshofen spadł dopiero na 7 pozycję. Był także dwukrotnym olimpijczykiem (Grenoble i Innsbruck) oraz 11-krotnym medalistą Mistrzostw Polski. Zmarł w 2009 roku.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.