Mélanie Meillard z tytułem mistrzyni Szwajcarii w slalomie gigancie, Luca Aerni mistrzem w slalomie

14:35, 09.04.2017 Marek Cielec Aktualizacja: 15:48, 09.04.2017

Na koniec Mistrzostw Szwajcarii w narciarstwie alpejskim w Davos odbyły się zawody w slalomie gigancie kobiet i slalomie mężczyzn. Drugie złote medale tych mistrzostw zdobyli Mélanie Meillard oraz Luca Aerni.

Mélanie Meillard wczoraj triumfowała w slalomie, a wcześniej zdobyła także srebrny medal za kombinację alpejską. Dziś prowadziła po pierwszym przejeździe z przewagą 0,16 sek. nad Simone Wild, która zajmowała drugie miejsce. Trzecia była Camille Rast (+0,73 sek.). Kolejne zawodniczki traciły już ponad sekundę do Meillard. Czwarte miejsce zajmowała Jasmina Suter (+1,16 sek.), piąte Jasmine Flury (+1,55 sek.), szóste Wendy Holdener (+1,56 sek.), siódme Austriaczka Katharina Liensberger (+1,79 sek.), a ósme Rahel Kopp (+1,84 sek.). Ustalona po pierwszym przejeździe hierarchia nie została w znaczący sposób naruszona. Pierwsze miejsce utrzymała Mélanie Meillard, która miała najlepszy czas także w drugiej części zawodów, przez co powiększyła swoją przewagę do 1,14 sek. Na drugim miejscu pozostała Simone Wild, na trzecim Camille Rast (+1,82 sek.), a na czwartym Jasmina Suter (+1,98 sek.). O dwa miejsca spadła Jasmine Flury (+3,41 sek.), z piątego na siódme, natomiast awans zanotowały Wendy Holdener (+2,89 sek.) na miejsce piąte i Katharina Liensberger (+2,99 sek.) na szóste. Ósma była Rahel Kopp (+3,41 sek.).

Analiza przejazdów slalomu giganta kobiet

Pełne wyniki slalomu giganta kobiet

W slalomie po pierwszym przejeździe na prowadzeniu znajdował się Luca Aerni, który w piątek był najlepszy w kombinacji, w której uzyskał pierwszy czas slalomu. Z tego też powodu mógł być uznawany za jednego z głównych faworytów dzisiejszych zawodów. Na drugim miejscu na półmetku był Reto Schmidiger ze stratą 0,23 sek. Trzeci był Marc Rochat (+0,28 sek.), czwarty Chorwat Istok Rodeš (+0,37 sek.), piąty Ramon Zenhäusern (+0,48 sek.). Na pozycji szóstej plasował się Daniel Yule (+0,53 sek.), na siódmej Niemiec Philipp Schmid (+0,78 sek.), a na ósmej rodak Schmida - Dominik Stehle (+0,82 sek.). Poziom był dość wyrównany, a dziesięciu zawodników mieściło się w granicy 1 sekundy straty do lidera. Dziewiąty Andrea Ballerin z Włoch tracił 0,84 sek. dziesiąty Anthony Bonvin 0,88 sek., a jedenasty Loic Meillard 0,95 sek. Tak jak w dzisiejszych zawodach kobiet, na pierwszych czterech miejscach nie zaszły żadne zmiany. Złoty medal zdobył Luca Aerni, srebrny Reto Scmidiger, który zmniejszył swoją stratę do 0,18 sek., a brązowy Marc Rochat (+0,30 sek.). Na pozycji czwartej pozostał Istok Rodeš (+0,44 sek.). Na piąte miejsce z dziesiątego awansował Anthony Bonvin (+0,60 sek.), a na szóste z 17. Marco Tummler (+0,61 sek.), który w drugim przejeździe popisał pokonaniem trasy w najkrótszym czasie. Siódme miejsce zajął Daniel Yule (+0,79 sek.), a ósme Dominik Stehle (+0,82 sek.). Występem w slalomie karierę zakończył Marc Gini, który został dziś sklasyfikowany na 19. miejscu. Gini to ostatni szwajcarski zawodnik, który wygrał slalom w Pucharze Świata.