Mélanie Meillard mistrzynią Szwajcarii w slalomie, Gino Caviezel najlepszy w slalomie gigancie

16:22, 08.04.2017 Marek Cielec

Zawody w slalomie kobiet i slalomie gigancie mężczyzn znalazły się w sobotnim programie Mistrzostw Szwajcarii w narciarstwie alpejskim w Davos. Swoje drugie złoto na tych mistrzostwach wywalczył Gino Caviezel triumfując w gigancie, natomiast pierwszy w karierze złoty medal krajowych mistrzostw zdobyła Mélanie Meillard zwyciężając w slalomie.

Gino Caviezel trochę nieoczekiwanie zwyciężył wczoraj w supergigancie, ale dziś należał do grona głównych faworytów razem z Justinem Murisierem i Loiciem Meillardem. Właśnie ta trójka zajęła trzy pierwsze miejsca w zawodach o Mistrzostwo Szwajcarii w gigancie. W pierwszym przejeździe najszybszy był Włoch Andrea Balerin, drugie miejsce zajmował Justin Murisier (+0,08 sek.), trzecie kolejny z Włochów Alex Zingerle (+0,10 sek.), czwarte Gino Caviezel (0,12 sek.), piąte Austriak Daniel Meier (+0,35 sek.), szóste rodak Meiera Magnus Walch (+0,41 sek.), siódme Loic Meillard (+0,51 sek.), a ósme Czech Kryštof Krýzl (+0,52 sek.). W drugim przejeździe Włosi nieco stracili, a pierwsze cztery miejsca w końcowej klasyfikacji należały do Szwajcarów. Na pierwszą pozycję przesunął się Gino Caviezel, miejsce drugie zajął Justin Murisier (+0,19 sek.), a trzecie Loic Meillard (+0,26 sek.). Tak prezentowała się trójka medalistów. Na pozycji czwartej zakończył zawody Sandro Jenal (+0,31 sek.), który był autorem najlepszego drugiego przejazdu. Piąty był Alex Zingerle wspólnie z Danielem Meierem (+0,32 sek.), siódmy Gilles Roulin (+0,33 sek.), a ósmy Andrea Ballerin ex aequo z Hannesem Zingerle (+0,36 sek.). Jak widać, różnice między zawodnikami były bardzo niewielkie.

Analiza przejazdów giganta mężczyzn

Wyniki po 2. przejeździe giganta mężczyzn

Mélanie Meillard już w ostatnim slalomie Pucharu Świata 2016/2017 pokazała, że jest w stanie pokonać swoją starszą koleżankę, vice-mistrzynię świata w slalomie - Wendy Holdener. Po pierwszym przejeździe to Holdener była liderką, a Meillard zajmowała drugie miejsce ze stratą 0,33 sek. Na trzecim miejscu znajdowała się mistrzyni świata juniorek 18-letnia Camille Rast (+0,50 sek.), na czwartym Denise Feierabend (+0,82 sek.), a na piątym Carole Bissig (+1,17 sek.). Nie było już tak ciasno jak u mężczyzn. Szósta była Rahep Kopp (+1,39 sek.), siódma Simone Wild (+1,87 sek.), a ósma Austriaczka Katharina Liensberger (+1,88 sek.). Pierwszego przejazdu nie ukończyła m.in. jedna z faworytek - Michelle Gisin. Skład pierwszej trójki nie uległ zmianie po pierwszym przejeździe, ale udany atak na pierwsze miejsce wykonała Mélanie Meillard, która ostatecznie pokonała Wendy Holdener o 0,06 sek. Wendy Holdener spadła na drugie miejsce, a na trzecim pozostała Camille Rast (+0,29 sek.) Warto zwrócić uwagę na to, że Meillard i Rast to jeszcze zawodniczki nastoletnie, a Holdener też nie należy do starych wyjadaczek. Z tak dobrą młodzieżą Szwajcarki mogą zostać główną siłą w slalomie kobiet w Pucharze Świata. Dość duża była różnica między podium, a zawodniczką numer 4. Wyniosła ona blisko sekundę. Znów pechowa okazała się Denise Feierabend, która czwarta była na MŚ w kombinacji alpejskiej, czwarte miejsce zajęła również wczoraj w kombinacji na szwajcarskich mistrzostwach, a dziś uplasowała się na czwartym miejscu w slalomie ze stratą 1,22 sek. do Meillard. Piąte miejsce zajęła Carole Bisig (+1,57 sek.), szóste Rahel Kopp (+2,31 sek.), siódme Nicole Good (+3,29 sek.), a ósme Bettina Schneeberger (+3,30 sek.),

Analiza przejazdów slalomu kobiet

Wyniki po 2. przejeździe slalomu kobiet

Ostatniego dnia mistrzostw odbędą się zawody w slalomie mężczyzn oraz slalomie gigancie kobiet.