Megan McJames i Hig Roberts złotymi medalistami mistrzostw USA w slalomie gigancie

23:11, 28.03.2017 Marek Cielec

Zmagania w slalomie gigancie kończyły tegoroczne Mistrzostwa USA w narciarstwie alpejskim, których gospodarzem był ośrodek Sugarloaf położony w północno-wschodniej części USA w stanie Maine. Swoje pierwsze tytuły mistrzowskie zdobyli Megan McJames oraz Hig Roberts.

Megan McJames mogła wyciągać rękę po medal już po pierwszym przejeździe. Oczywiście to drobna przesada, ale McJames oraz Foreste Peterson zbudowały sobie sporą przewagę nad pozostałymi zawodniczkami. Peterson traciła do McJames tylko 0,03 sek., natomiast kolejne zawodniczka - Patricia Mangan - miała już 0,92 sek, straty do liderki. Czwarte miejsce zajmowała Rachael Desrochers (+1,45 sek.), piąte Alice Merryweather (+1,47 sek.), szóste Julia Ford (+1,64 sek.), siódme Nina O`Brien (+1,92 sek.), a ósme Kanadyjka Roni Remme (+1,96 sek.). Czołowa trójka nie zmieniła się po drugim przejeździe zarówno jeśli chodzi o skład jak i kolejność. Megan McJames powiększyła przewagę nad głównymi rywalkami. Peterson była w sumie gorsza o 0,33 sek., a Patricia Mangan o 1,82 sek. Zawodniczki sklasyfikowane na dalszych miejscach miały już ponad 3 sekundy straty. Czwarta Galena Wardle straciła do zwyciężczyni 3,02 sek., piąta Julia Ford 3,30 sek., a szósta Keely Cashman 3,57 sek. Siódme miejsce zajęła Rachael Desrochers (+4,10 sek.), a ósme Lila Lapanja (+4,44 sek.). Alice Merryweather i Nina O`Brien nie ukończyły drugiego przejazdu. Kontuzji kolana podczas zawodów doznała czołowa amerykańska alpejka Laurenne Ross, która zdobyła złoto w super G.

Wyniki slalomu giganta kobiet

W zawodach gigantowych mężczyzn na półmetku prowadził Ryan Cochran-Siegle, który miał blisko półsekundową przewagę nad Timem Jitloffem (+0,49 sek.). Niewiele do Jittlofa tracili Hig Roberts klasyfikowany na 3. miejscu i David Chodounsky, który zajmował 4. miejsce. Roberts był o 0,04 sek. gorszy, a Chodounsky o 0,07 sek. Na piątym miejscu znajdował się Kieffer Christianson (+0,72 sek.), na szóstym Jared Goldberg (+0,81 sek.), na siódmym Samuel Dupratt (+0,91 sek.), a na ósmym Adam Barwood (+0,97 sek.) z Nowej Zelandii. Ryan Corchran-Siegle nie sięgnął dziś po złoto, gdyż drugiego przejazdu nie ukończył. Z Sugarloaf wyjedzie jednak ze złotem za supergigant, więc i tak nie były to dla niego złe mistrzostwa. W gigancie zwyciężył Hig Roberts, który o 0,14 sek. pokonał srebrnego medalistę -Tima Jitloffa. Miejsce trzecie zajął Kieffer Christianson (+0,34 sek.). Na czwartym miejscu uplasował się Brian McLaughlin (+0,45 sek.), na piątym David Chodounsky (+0,47 sek.), a na szóstym Samuel Dupratt (+0,99 sek.). Na pozycjach 7. i 8. znaleźli się Francuz Giullaume Grand i Szwajcar Tanguy Nef.