Media: Piotr Żyła zmienia dyscyplinę. Będzie walczył w MMA? Jest już rywal. Znany

Screen: EuroSport

Z medialnych doniesień wynika, że wkrótce może dojść do spektakularnego pojedynku w polskim sporcie. Portal Sport.pl uważa, że Piotr Żyła może zmierzyć się ze Sławomirem Peszko… w oktagonie. Wszystko to pod auspicjami nowo powstałej federacji Clout MMA.

Screen: EuroSport

– Też słyszałem – w takich słowach podczas zawodów Igrzysk Europejskich w Zakopanem skomentował plotki Piotr Żyła, cytowany przez Sport Interię. Skoczek tylko podpalił wyobraźnię fanów tego typu sportów walki. I chociaż nie zdradził konkretów, to na pewno nie zaprzeczył. – Lubię wyzwania – podkreślił.

Piotr Żyła ma walczyć w MMA

Dwukrotny mistrz świata teoretycznie nie może uprawiać innego typu sportów ekstremalnych, ale jak twierdzą dziennikarze portalu Sport.pl, Polski Związek Narciarski może wyjątkowo wydać mu zgodę. Dzięki temu aktywny wciąż skoczek mógłby zmierzyć się w oktagonie z były piłkarzem reprezentacji Polski – Sławomirem Peszko.

Peszko stał się twarzą federacji Clout MMA i to pod jej auspicjami miałoby dojść do pojedynku. Fani zacierają już ręce. Nikt nie ma wątpliwości, że byłaby to walka jednych z najbardziej wyrazistych postaci polskiego sportu. 

– To byłoby potężne, ale nie wybiegam tak daleko w przyszłość – powiedział pytany przez sport.pl Sławomir Peszko w kontekście tego pojedynku. Z ustaleń wynika, że do walki nie dojdzie raczej w tym roku. Możliwy jest ewnetualnie kolejny.

Źródło: Sport.pl / Interia Sport

Mateusz Król
Obserwuj