Media: Natalia Maliszewska zawieszona za naruszenie przepisów antydopingowych

Fot. PZŁS

Sensacyjne wieści płyną ze świata mediów. Po tym, jak POLADA potwierdziła zawieszenie reprezentującej Polskę łyżwiarki szybkiej, Onet Sport donosi, że chodzi o Natalię Maliszewską. To najbardziej utytułowana polska zawodniczka, która uprawia short-track.

Fot. PZŁS

— W związku z pytaniami dziennikarzy, potwierdzamy, że przedstawicielka łyżwiarstwa szybkiego na torze krótkim została tymczasowo zawieszona do wyjaśnienia sprawy o naruszenie przepisów antydopingowych. Dotyczy to 3 błędów w zakresie podawania danych pobytowych i/lub nieobecności. w okienku kontrolnym w ciągu 12 miesięcy. Decyzja o zawieszeniu jest efektem wyroku CAS w Lozannie, który nie zgodził się z wcześniejszym rozstrzygnięciem niezależnego Członka Panelu Dyscyplinarnego. Odwołanie do CAS wniosła Światowa Agencja Antydopingowa — czytamy w oświadczeniu Polskiej Agencji Antydopingowej.

Maliszewska złamała przepisy antydopingowe

Oficjalnie nie padło zatem nazwisko Maliszewskiej, ale Onet Sport podaje, że zawodniczka ta w ubiegłym roku trzykrotnie nie przebywała w miejscu zadeklarowanym przez nią w systemie ADAMS. Na tę ostatnią kontrolę miała się też spóźnić. Ostatecznie jednak do niej doszło. POLADA uznała to za naruszenie przepisów. Wicemistrzyni świata odwołała się do Panelu Dyscyplinarnego, który miał przyznać jej rację.

Na to wszystko zareagowała jednak Światowa Agencja Antydopingowa, która odwołała się do CAS. Trybunał ten uznał, że doszło do naruszenia przepisów. Dlatego właśnie Natalia Maliszewska została tymczasowo zawieszona. Za złamanie przepisów antydopingowych grozi jej nawet do dwóch lat dyskwalifikacji.

Natalia Maliszewska była drugą zawodniczką poprzedniego sezonu Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. W karierze wygrała trzy zawody PŚ w tej konkurencji. Nie mogła jednak w niej wystartować na igrzyskach olimpijskich w Pekinie z powodu pozytywnego wyniku na COVID-19.

Źródło: POLADA / Onet Sport

Mateusz Król
Obserwuj