Medalistka mistrzostw świata chora na boreliozę

Eva Kristejn Puskarcikova zachorowała na boreliozę, po tym, jak w minionych tygodniach ukąsił ją kleszcz. Czeska biathlonistka w tegorocznych mistrzostwach świata w Anterselvie zdobyła brązowy medal. 

fot. Stanko Gruden/Agence Zoom/Getty Images Europe

– “Przyszłam, widziałam… Wyszłam”. Juliusz Eva Cesar na stole. Przyjmuję też prezent od lekarza w postaci antybiotyków. Jestem wdzięczna za wszystko, co życie niesie, jednak nie jestem zbyt zadowolona – napisała Puskarcikova na swoim instagramowym koncie, gdy stwierdzono u niej boreliozę. To po tym, jak została ukąszona przez kleszcza.

29-latka – ze względu na fakt, iż zachorowała – nie pojedzie na zgrupowanie do austriackiego Ramsau. Miał to być pierwszy zagraniczny obóz czeskich biathlonistek po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Puskarcikova jednak przygotowania do przyszłego sezonu musi w tym momencie odsunąć na drugi plan.

Do największych sukcesów zawodniczki należą brąz igrzysk olimpijskich w Soczi w sztafecie, a także krążek tego samego kruszcu wywalczony na tegorocznych mistrzostwach świata w Anterselvie w rywalizacji drużyn mieszanych. 29-latka triumfowała także cztery razy w zawodach Pucharu Świata – za każdym razem w sztafecie, a jej najlepszym indywidualnym wynikiem w klasyfikacji generalnej cyklu jest 13. miejsce.

Źródło: Eva Kristejn Puskarcikova (Instagram)