Medalista mistrzostw świata z problemami. Łokieć uniemożliwia pełne przygotowania

deutschlandfunk.de

deutschlandfunk.de

Przed rozpoczynającym się niedługo sezonie Pucharu Świata 2019/2020 czołowy rosyjski biathlonista, Aleksandr Łoginow, musi zmagać się z problemami z łokciem. Mimo ograniczeń w treningach, 27-letni zawodnik ma wystartować podczas inauguracji w Oestersund.

Łoginow to lider rosyjskiej kadry biathlonistów. Dzięki dobrym wynikom, osiąganym poprzedniej zimy, 27-latek nie musiał brać udziału w wewnętrznym sprawdzianie formy kadry w Tiumeni, który miał wyklarować pełną kadrę Rosjan na zawody Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund. Jak się jednak okazuje, w tym czasie Aleksandr Łoginow zmaga się z problemami z łokciem. Wicemistrz świata w sprincie przez kilka dni był pod stałą obserwacją lekarzy, a jego plan treningowy został zmieniony. Oznacza to, że rosyjski zawodnik nie może trenować w pełnym zakresie, ale również nie powinien pogłębić problemów z łokciem.

Mimo problemów, Łoginow uspokaja rosyjskich działaczy sportowych oraz swoich fanów – ma on sprawdzić się w rywalizacji z najlepszymi w Pucharze Świata już podczas inauguracji w Oestersund, z którego w tym roku wywiózł dwa krążki mistrzostw globu.

źródło: ski-nordique.net

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.