Medaliści olimpijscy nie zawiodą w przyszłym sezonie? Od wiosny do zimy #9

W dzisiejszym wpisie z serii Od wiosny do zimy zobaczymy, jak nad formą pracują ludzie, którzy już w sporcie mieli swoje wspaniałe momenty – znaleźli na podium igrzysk olimpijskich. Czy w przyszłym sezonie będą w stanie walczyć o czołową trójkę na mistrzostwach świata? Jak wypadną w Pucharze Świata?

Kamil Stoch, trzykrotny mistrz olimpijski, fantastycznie zaczął Letnie Grand Prix. Wygrał trzy konkursy, w których wziął udział. A to przecież dopiero sierpień…

 

Peter Prevc, srebrny i brązowy medalista igrzysk w Soczi, musiał mieć przeprowadzoną operację. Słoweniec wraca jednak powoli do aktywnego życia sportowego.

 

Andreas Wellinger, mistrz olimpijski na normalnej skoczni w Pjongczangu, wie po pierwszych zawodach, że jeszcze dużo pracy przed nim, ale jednocześnie jest do tego bardzo pozytywne nastawiony.

 

 

Simon Ammann, co prawda jest czterokrotnym mistrzem olimpijskim, ale ostatnie złoto zdobył w Vancouver – w 2010 roku. Szwajcar jednak dalej startuje i należy mieć szacunek dla tak wielkiego sportowca. 37-latek w okresie przygotowawczym stara się spędzać jak najwięcej czasu z rodziną.

 

Czy medalista z Vancouver Gregor Schlierenzauer w tym sezonie w końcu odpali ponownie z formą? Austriakowi na pewno przydałby się bardzo dobry sezon. Swoją dyspozycję sprawdzał we Francji.

 

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu Maren Lundby sprawdzała swoją formę we Francji, podobnie jak Gregor Schlierenzauer. Czy Norweżka zdominuje przyszły sezon tak, jak to zrobiła w ubiegłym?

 

Brązowa w Pjongczangu Sara Takanashi wygrała zawody LGP. Jak przygotuje się do przyszłego sezonu? Będzie w stanie walczyć na równi z Maren Lundby?

 

Mistrzyni olimpijska w sprincie w Pjongczangu Laura Dahlmeier obecnie jest na obozie przygotowawczym ze swoimi koleżankami z reprezentacji. Czy Niemka znów będzie mocna?

 

Druga wtedy była Marte Olsbu, a trzecia Veronika Vitkova. Norweżka sprawdzała ostatnio swoją formę w Blink Festivalen, a Czeszka jest na zgrupowaniu z reprezentacją.

 

Anastazja Kuzmina miała zakończyć karierę. Trzykrotna mistrzyni olimpijska postanowiła jednak ją kontynuować. Słowaczka bardzo ciężko pracuje. Praca przyniesie tak świetne efekty, jakie w poprzednim sezonie?

 

Tiril Eckhoff to dwukrotna brązowa medalistka olimpijska w biegu ze startu wspólnego (Soczi i Pjongczang). Czy Norweżka w przyszłym sezonie ustabilizuje wysoką formę?

Anais Bescond ma brąz za bieg pościgowy w Pjongczangu. 31-latka powróciła niedawno do Francji i właśnie tam będzie teraz trenować.

 

Arnd Peiffer, mistrz olimpijski w sprincie z Pjongczangu, odbył ostatnio bardzo ciężki trening ze swoją drużyną i na pewno liczy, że to był dobry krok w stronę kolejnego sezonu.

 

Michal Krčmář, drugi zawodnik igrzysk w Pjongczangu w sprincie, wraz z czeskim teamem był na osiemnastodniowym obozie w Szwajcarii. Czech zostanie wyraźnym liderem swojego kraju?

 

Trzeci zawodnik sprintu w Korei Dominik Windisch postanowił odpocząć i zregenerować siły do kolejnych dni treningów.

 

Czterokrotny złoty medalista olimpijski Martin Fourcade właśnie tak zaczyna swoje poranki. Francuz jest świetnym sportowcem, ale też człowiekiem. Zachęca do cieszenia się każdym momentem.

Trening, trening, trening – tak można opisać codzienne czynności wykonywane przez Johannesa Boe w okresie przygotowawczym. Jak wygląda zmęczenie? Możecie sami zobaczyć.

 

Maiken Caspersen Falla, złota w Soczi i srebrna w Pjongczangu, świetnie zaczęła sezon podczas Blink Festivalen. Jej rywalizacja ze Stiną Nilsson w sprincie na pewno będzie ciekawa. A może Norweżka włączy się do walki o podium na dystansach?

 

Mistrzynią olimpijską w sprincie w Pjongczangu została Stina Nilsson. W Korei Szwedka niespodziewanie sięgnęła także po brąz na 30 km. W przyszłym sezonie powalczy o Kryształową Kulę?

 

Theresie Johaug nie udało się zdobyć złota w Soczi. W Pjongczangu nie mogła wystartować. Na pewno będzie zmotywowana do tego, aby w przyszłym sezonie pokazać wielkość i w Pucharze Świata, i na mistrzostwach. Johaug trenowała z drużyną w USA, teraz wraca do Norwegii.

 

Charlotte Kalla, czyli pięciokrotna medalistka olimpijska, dwukrotnie złota, odpuści w przyszłym sezonie Tour de Ski, więc o PŚ zapewne nie powalczy. Jak zaprezentuje się na austriackich mistrzostwach świata?

O jeszcze lepsze rezultaty będzie starała się walczyć Krista Parmakoski. Trzykrotna medalistka z Pjongczangu słabo zaprezentowała się podczas Blink Festivalen, jednak to tylko letnie starty, a zima weryfikuje.

 

Czterokrotny mistrz olimpijski Dario Cologna nie odpuszcza. Szwajcara stać na wszystko i na pewno będzie groźny w przyszłym sezonie.

 

Trudno pomyśleć, że Johannes Klaebo ma dopiero 21 lat. Norweg ostatni sezon miał genialny. Zdobył w nim m.in. złoto w sprincie podczas igrzysk. Czy w przyszłym sezonie będzie jeszcze lepszy (o ile się da)? Widząc pracę, którą wykonuje – możliwe.

 

Nie zapomnijmy o tych, którzy na igrzyskach byli najlepsi na 50 km. W 2010 r. w Vancouver był to Petter Northug, w 2018 w Pjongczangu – Iivo Niskanen. Czy Norweg powróci do wielkiego biegania w przyszłym sezonie? Czy Fin zostanie królem dystansów klasycznych?

 

Eric Frenzel to dwukrotny mistrz olimpijski na dużej skoczni. Czy na MŚ w Seefeld zaprezentuje tak samo wysoką formę? Niemiec pracuje nad tym.

 

Wakacje należą się każdemu. Mistrz olimpijski z Pjongczangu w konkursie na normalnej skoczni Johannes Rydzek udał się na odpoczynek do Włoch.

 

Dwa razy drugi w konkursach olimpijskich na dużej skoczni (Soczi i Pjongczang) Akito Watabe trenował w Austrii – w Seefeld. Teraz zaczyna przygotowania w Oberhofie, niemieckiej miejscowości.

Czy pamiętasz o tym, że…
*Jewgienij Klimow odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w LGP,
*Aino Kaisa Saarinen została sekretarzem generalnym Lahti Ski Games,
*Federica Brignone doznała urazu nogi,
*Justyna Kowalczyk zajęła trzecie miejsce w biegu zaliczanym do Blink Classics (w swoich startach bardzo dobrze zaprezentowały się Eliza Rucka i Monika Skinder)?

Źródła: social media zawodników – Instagram oraz Facebook

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.