ME w Siguldzie: Nadzieżda Siergiejewa mistrzynią Europy w bobslejach

fot. English AS

Mistrzostwa Europy w bobslejach rozgrywane są podczas ostatniej rundy Pucharu Świata w Siguldzie. Wśród kobiet triumfowała Nadzieżda Siergiejewa przed Andreą Grecu i Stephanie Schneider. Niemka wywalczyła Kryształową Kulę za wygranie klasyfikacji generalnej.

W Siguldzie rozpoczęła się ostatnia runda Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie. To są także mistrzostwa Europy. W kobiecych bobslejach była to także walka między Stephanie Schneider i Mariamą Jamanką o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Do Łotwy nie przyjechała liderka Pucharu Świata, Kaille Humphries. Po pierwszym ślizgu niespodziewanie prowadziła Nadieżda Siergiejewa. Rosjanka miała tylko 3 setne przewagi nad Andreą Grecu i Mariamą Jamanką oraz 7 setnych nad Stephanie Schneider.

W drugim przejeździe Siergiejewa ponownie pojechała świetnie i została mistrzynią Europy. O setną sekundy szybsza od Rosjanki była Andreea Grecu. Srebrny medal jest wielkim sukcesem dla rumuńskiej załogi. Na 3. miejsce awansowała Stephanie Schneider, która do Siergiejewej/Mamedowej straciła 7 setnych. Skutkiem tego, że wyprzedziła Mariamę Jamankę jest to, że Schneider wygrała klasyfikację generalną.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna

źródło: informacja własna