fot. cdnolympic.com

fot. cdnolympic.com
fot. cdnolympic.com

Przez 3 dni saneczkarze trenowali na torze w Konigssee. Były to ostatnie przygotowania przed mistrzostwami Europy. Polacy przydzieleni do grupy D oddawali treningowe ślizgi tylko przez 2 dni.

Pierwszego dnia treningów w jedynkach mężczyzn Polacy zaprezentowali się najlepiej w pierwszym przejeździe. Maciej Kurowski uzyskał czas 50.461, a Mateusz Sochowicz 51.170. Największa rozbieżność jest w czasach naszego młodszego zawodnika, który w późniejszych ślizgach miał czasy odpowiednio o 2 i 1 sekundę wolniejsze. Jako jedyny poniżej 50 sekund tego dnia przejechał Ralf Palik. Na dodatek zdarzyło się tam we wszystkich 3 przejazdach. Najlepszy czas Niemca to 49.438.

Oprócz jednego przejazdu Natalii Wojtuściszyn nasze zawodniczki uzyskiwały porównywalne rezultaty. Ewa Kuls poprawiała się ze ślizgu na ślizg i ostatecznie wykręciła wynik 52.046. Rewelacyjnie spisała się Martina Kocher, która wygrała wszystkie ślizgi. Najlepszy wynik jaki uzyskała reprezentantka Szwajcarii to 50.948.

W jedynkach niepokonani byli Ralf Palik i Martina Kocher. W dwójkach zwycięzcami 3 ślizgów zostali Tobias Wendl i Tobias Artl, którzy wyrastają na głównych faworytów mistrzostw. 2. i 3. miejsca na przemian zajmowały duety Toni Eggert/Sascha Benecken i Robin Geueke/David Gamm. Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski we wszystkich przejazdach zajęli 6. miejsce. Najlepszy czas Polaków to 52.166.

Wyniki 2. dnia treningów grupy D

W drugim dniu treningów Mateusz Sochowicz i Maciej Kurowski oddali po trzy podobne ślizgi. Sochowicz uzyskiwał czasy niewiele poniżej 52 sekund, a Kurowski niewiele poniżej 51 sekund. Zwyciężyli niemieccy zawodnicy Toni Grafe, Julian von Schleinitz oraz Sebastian Bley. Czołowi niemieccy saneczkarze odpuścili start w ostatnim ślizgu.

Ewa Kuls najlepiej zaprezentowała się w pierwszym ślizgu osiągając wynik 51.754. Najlepszym wynikiem Natalii Wojtuściszyn w drugim dniu treningów było 51.859. Trzy wyniki poniżej 51 sekund uzyskała rewelacyjna na treningach Martina Kocher.

Znowu niesamowicie prezentowali się Tobias Wendl i Tobias Artl. Wręcz genialny był wynik 50.585, który Niemcy osiągnęli podczas pierwszego ślizgu. Na 2. miejscu wyraźnie wysunęli się Eggert i Benecken. W pierwszym swoim przejeździe (51.792) Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski osiągnęli wynik poniżej 52 sekund. Zdarzyło się to na treningach w Konigssee po raz pierwszy.

Wyniki 3. dnia treningów grupy D

źródło: fil-luge.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.