fot. i.iplsc.com/

fot. i.iplsc.com/
fot. i.iplsc.com/

W tym sezonie sztafety rozegrane zostały tylko raz w Lake Placid. Zawody z Whistler zostały przeniesione do Siguldy. W rankingu mistrzostw Europy nie będą się liczyć rzecz jasna Kanadyjczycy i Amerykanie. Tym samym grono rywali Niemców jest mniejsze.

Niemcy

Wielką sensacją będzie jeśli mistrzami Europy nie będą Niemcy. W sztafecie wystartować powinni Felix Loch, Natalie Geisenberger oraz dwójka Tobias Wendl/Tobias Artl. Możliwe, że skład będzie inny, ale o tym zadecydują wcześniej konkurencje mistrzostw. Zamiast Geisenberger wystartować może Tatjana Huffner. W mistrzostwo Europy w dwójkach z Wendlem i Artlem rywalizować będą Toni Eggert i Sascha Benecken.

Inne państwa

Rok temu w Altenbergu srebro zdobyła reprezentacja Łotwy. Wówczas świetnie jeździł Arturs Darznieks. Obecnie najlepszym Łotyszem jest Inars Kivlenieks. Srebrna medalistka mistrzostw Starego Kontynentu sprzed roku Eliza Cauce w tym sezonie prezentuje się słabo. Wysoką dyspozycję prezentują tylko bracia Sics. Rok temu brąz wywalczyli Rosjanie, którzy teraz są pretendentami do srebra. O medale indywidualnie walczyć będą Tatiana Iwanowa i Roman Rjepiłow. Rosyjską dwójką, która wystartuje w sztafecie powinni być Andrey Bogdanow/Andrey Medvedev. Mocni też będą Austriacy z Wolfgangiem Kindlem na czele.

Polacy

Na mistrzostwach Europy możemy liczyć na 5. bądź 6. lokatę naszej drużyny. W zawodach głównych wystartują Maciej Kurowski, Ewa Kuls i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski. To właśnie oni stworzą naszą sztafetę. Na torze w Lake Placid Polacy zajęli 8. miejsce. Pomijając Kanadę i Stany Zjednoczone nasza sztafeta zajęła by 6. miejsce. Może uda się powalczyć z Włochami albo Łotwą o 5. pozycję.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.